Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kocioł gazowy MCR3 24/28 MI śmierdzi skroplinami

19 Paź 2015 22:20 855 3
  • Poziom 12  
    Praktycznie od samego początku mam problem jeśli chodzi o zapach wydobywający się z mojego kotła. Jest to zapach skroplin. Wcześniej zapach wydobywał się między wężykiem odprowadzającym skropliny a rurką podpiętą do kanalizacji, ale to uszczelniłem i teraz zapach pojawia się rzadziej ale jednak wciąż się pojawia. Zauważyłem, że głównie wtedy gdy piec załącza się rzadziej np. przy takiej pogodzie jaka ostatnio panuje. Czasami nie śmierdzi w ogóle czasami, trochę, a czasami jest nie do zniesienie - wtedy już tylko pełne wietrzenie. Syfon jest zalany wodą tak jak trzeba. Z tego co wywęszyłem ten zapach jakby wydobywa się zza pieca i najbardziej czuć go u góry. Nie wiem czy nie jest to związane z tym, że został założony czujnik pokojowy, który wyłącza piec całkowicie a wcześniej pracował cały czas i może wszystko wyciągał. Chociaż z tego co kojarzę przed czujnikiem chyba, też czasami zaśmierdziało. Czy mogą tu mieć wpływa jakieś wsteczne ciągi, które czasami w kotłowni mi się pojawiają mimo, że mam przy podłodze zrobioną dziurę. Czy w ogóle może się tak robić ? Nie jest na pewno to zapach z kratki wentylacyjnej tylko z kotła.
  • Poziom 25  
    A masz zmontowany syfon przed rurką odprowadzającą skropliny , nie mam na myśli syfonu w kotle.
  • Poziom 12  
    Od syfonu w kotle skropliny leca już po prostej do kanalizacji.
  • Poziom 25  
    A więc dołóż syfon i powinno przestać śmierdzieć.