Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Eagle - Wylewka masy niescalona ze ścieżką

19 Paź 2015 22:48 915 5
  • Poziom 10  
    Witam.

Po zaprojektowaniu płytki próbuję w Eagle zrobić wylewkę masy. Zakreślam interesujący mnie obszar polygonem i nadaję mu nazwę GND. I wszystko OK, z tym wyjątkiem, że ścieżka GND scala się (!) z tym poligonem! Zależy mi, aby owa wylewka była na potencjale GND, ale nie płynął przez nią prąd (po to są ścieżki), więc musiałaby być połączona z GND w jednym punkcie (pomijam póki co problem sierot).

Czy Eagle ma w ogóle taką możliwość? Czy zawsze będzie całkowicie scalał ścieżki z poligonem o tym samym potencjale?...
  • PCBway
  • Poziom 23  
    Proste rozwiązanie:

1. Polygonu nie nazywasz GND.
    2. W dowolnym miejscu łączysz polygon z masą układu, lub bardziej elegancko, robisz jumper 0R między polygonem i masą układu.
  • PCBway
  • Poziom 10  
    Tak właśnie zrobiłem, ale wydaje mi się to mało eleganckie. Dodatkowo, ERC krzyczy o to połączenie...
  • Poziom 41  
    Nie wiem dlaczego chcesz oddzielić ścieżkę masy od wylewki masy, ale jeżeli już musisz, to zrobienie tego jest bardzo proste.

Po narysowaniu ścieżki masy z warstwy Bottom(Top), wybierz warstwę bRestrict(tRestrict) i narysuj ją (pokryj) jeszcze raz narzędziem Wire.
    Po odświeżeniu narzędziem Ratsnest, ścieżki masy nie będą miały fizycznego połączenia z wylewką masy, mimo że będą przebiegać koło siebie.
    Dodatkową ścieżkę rysuj tą samą szerokością co ścieżka podstawowa, ale odległość od wylewki ustaw w opcjach Polygonu.
  • Poziom 38  
    Jak położysz ścieżkę na tRestrict(bRestrict), to DRC będzie krzyczał. Możesz narysować po obu stronach ścieżki linie z tRestrict(bRestrict) żeby oddzielić ścieżkę od polygon'a, ale to z kolei dodatkowa robota.
  • Poziom 41  
    Ale nie napisałem, że powinno się rysować ścieżkę na warstwie tRestrict(bRestrict), tylko narysować linię prowadzoną po powierzchni ścieżki, aby ta powierzchnia (ścieżka) była dla Polygonu zakazana.
    Więc żadne błędy nie zostaną wykazane w DRC.
    Kształt powierzchni wyłączonej z Polygonu za pomocą warstw tRestrict(bRestrict), może być dowolny, więc również może przybierać formę linii (ścieżki) o dowolnej szerokości.