Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piekarnik AMICA EBI81074 ERROR

malutka860306 19 Paź 2015 22:59 3687 28
  • #1 19 Paź 2015 22:59
    malutka860306
    Poziom 3  

Czy komuś udało się wygrać z ERROR CARD SD?
    Pisałam do Wielkiegoshu niestety cisza...
    A ja walczę z nagraniem tej głupiej karty. Ściągnęłam oprogramowanie, zrzuciłam na kartę, ale kiedy włączam "nową" kartę wyświetla mi się napisać, że posiadam niewłaściwe oprogramowanie i powinnam użyć 01.01.01.05
    Czy ktoś wie co robić z tym fantem dalej?
    Pomocy nie dam zarobić producentom 750 zł za nowy panel....

• #2 20 Paź 2015 11:10
    Piotr2608

Poziom 35  

Zamiast piec w zwykłym nieśmiertelnym prodiżu czy piecyku zachciało się innowacji technologicznej. Opętani przez nowości, elektronikę ludzie stali się niewolnikami własnego życia :)

Dodaje wersję 100% sprawdzoną i działającą.
    Poprzednia mogła zawierać błędy - przepraszam.

• #3 20 Paź 2015 12:42
    malutka860306
    Poziom 3  

Uwierz mi że gdybym drugi raz miała kupować piekarnik kupiłabym najzwyklejszy bo ten to dupa chciałam sobie uwygodnić życie, a tylko zrobiłam sobie pod górkę no cóż mądry człowiek po szkodzie....
    Mam problem z tym programem do rozpakowania plików które mi przesłałeś...
    Wyskakuje mi opcja jak na zdjęciu

• #5 20 Paź 2015 12:50
    malutka860306
    Poziom 3  

Nie. Nic się nie dzieje nie mogę nawet znaleźć pliku w folderze. Pomimo tego że przejdę wszystkie etapy instalacji i na sam koniec wyświetla się taki komunikat to pliku nigdzie nie ma... dziwne

• #6 20 Paź 2015 12:54
    Piotr2608

Poziom 35  

Ale nie widać na go na karcie? A miejsce na karcie jest zajęte? Obraz ma ok 2 GB.
    Podesłałem inne programy.

• #7 20 Paź 2015 12:54
    malutka860306
    Poziom 3  

Jeśli dokonam zwykłego rozpakowania pliku poprzez Winrar wyskakuje że plik jest uszkodzony.
    Normalnie już ręce rozkładam.
    Od tygodnia z tą kupą złomu walczę i nadal jestem w kropce

• #8 20 Paź 2015 13:00
    Piotr2608

Poziom 35  

Powiem tak - u mnie działa, przed chwilą nagrałem obraz na kartę SD przy użyciu programu z drugiego postu. Zaktualizuj WinRara od tak na wszelki wypadek.

• #9 20 Paź 2015 13:01
    malutka860306
    Poziom 3  

Rozumiem że te 3 pliki które mi podrzuciłeś dobry człowieku to 3 opcje oprogramowania... może jak mi się uda je rozpakować to może któreś ruszy.

• #10 20 Paź 2015 13:04
    Piotr2608

Poziom 35  

Nie - te 3 pliki to jeden plik. Ze względu na to iż upload elektrody przyjmuje pliki do 50MB musiałem podzielić plik. Ściągasz wszystkie 3 pliki i klikając na plik o nazwie hns_part01.rar wypakowujesz go.
    Pojawi się obraz "systemu" ok 2 GB i ten obraz przy pomocy programu dołączonego w 2 poście, wgrywasz na kartę SD.

• #11 20 Paź 2015 13:13
    malutka860306
    Poziom 3  

Heh...
    Ok powalczę z tym mam nadzieję, że ruszy.
    Wielkie dzięki... jak ogarnę to dam znać czy działa

• #12 20 Paź 2015 23:06
    lolbydgoszcz
    Poziom 2  

Witam kolegów mam ten sam problem error karty sd pozwoliłem sobie skorzystać z udostępnionych plików i tak jak kolega mam problem na karcie nie ma żadnego plik nagranego obrazu mimo że we właściwościach pokazuje że karta jest zapełniona na maksa a ma 8 gb drugim programem nie udało się nawet zaznaczyć pliku iso do nagrania bo jest niewidoczny.Drogi kolego czy możesz pokoleji opisać jak to zrobić zaznaczam że nie jestem geniuszem i używam oprogramowania xp. DZIĘKUJĘ

• #13 21 Paź 2015 08:14
    Piotr2608

Poziom 35  

Bo plików nie będzie widać. To tak ma być :) Tak przygotowaną kartę z niewidocznymi plikami wkładamy do slotu w piekarniku. To jest inny standard oprogramowania i Windows plików nie zobaczy.

• #14 21 Paź 2015 23:17
    lolbydgoszcz
    Poziom 2  

Rozumiem spróbuję ale dopiero za dwa trzy dni bo bo mi strzeliła rura od wody pod podłogą. Masakra. Apropo ceny za zamiennik w sklepie serwisowym krzykneli 760zł plus 150 montaż aby mieć gwarancję.Kurcze to powinno być karalne !!!!!!!!!![/youtube]

• #15 22 Paź 2015 18:35
    Matik96
    Poziom 1  

Witam , wgrałem tak jak opisałeś , po włożeniu karty do piekarnika niby działa tzn. wszystko pokazuje , już się cieszyłem z naprawy , ale jak chcę np. ustawić godzinę albo po prostu włączyć grzanie to wyrzuca mi z powrotem error sd card :-(
    Poradźcie co jeszcze można zrobić

• #16 22 Paź 2015 19:33
    Piotr2608

Poziom 35  

Jeszcze pozostaje zakup nowej karty SD i wgranie obrazu na nową kartę.

Uwaga!!! Znalazłem i w drugim poście udostępniłem na 100% działającą wersję oprogramowania. Poprzednia wersja obrazu mogła zawierać błędy, za co przepraszam. Pliki zostały usunięte i wstawione poprane, działające.

• #17 23 Paź 2015 12:36
    lolbydgoszcz
    Poziom 2  

Witam.Udało mi się zgrać obraz karty od Piotrka.... ale też są problemy zegar działa cały dzień ale przy włączani czego kolwiek wszystko się wysypuje .Piotrek napisałeś że to oprogramowanie ma błędy ale znalazłeś dobre tylko nie mogę znaleść gdzie mógłbyś zamieścić ta pliki na tym poście byłbym wdzięczny bo jestem tu nowy i mocno zakręcony :?:

• #18 23 Paź 2015 12:56
    Piotr2608

Poziom 35  

W drugim poście - stare pliki usunąłem i udostępniłem nowy wsad na 100% działający. W przypadku braku poprawnego działania proponuję wymianą karty SD na nową i wgranie obrazu z 2 postu.

• #19 07 Lis 2015 21:54
    lolbydgoszcz
    Poziom 2  

Witam pomocną brać. Po zgraniu ponownie 3 plików i nagraniu obrazu jest efekt piekarnik jak dotychczas działa ale po otwarciu drzwi piekarnika podczas pieczenia cieniutki czerwony pasek na którym pokazuje aktualną temperaturę zamienia się na zielony i tak zostaje poza tym jest ok .Czy błąd tkwi nadal w oprogramowaniu czy może być inny .Pozdrawiam.

• #20 14 Lis 2015 00:40
    jagram
    Poziom 1  

Witam, skorzystałem z plików i też po otwarciu drzwi piekarnika w trakcie pieczenia na dole wyświetlacza w miejscu aktualnej temperatury pojawia się zielony pas i znika dopiero po wyłączeniu piekarnika.
    Czy reszta działa okaże się przy najbliższym pieczeniu.

Pozdrawiam

• #21 21 Lis 2015 11:27
    sirseba75
    Poziom 1  

Witam, ja także skorzystałem z plików i od razu nagrałem je na nową kartę sd. Jak dotąd działa (7dni, brak error card sd) tylko pokazuje się zielony pasek na dole wyświetlacza. :D

• #22 02 Gru 2015 10:02
    romansamek
    Poziom 3  

Witam! Panie "Piotrze2608" Bardzo dziękuję za pomoc, kupiłem nową kartę mikro SD, wczytałem Pana plik, dotarłem do karty w piekarniku, wymieniłem, odpaliłem i piekarnik chodzi jak nowy! Żadnych problemów! Czytnik, karta, godzina pracy, razem 50zł wobec 750zł! Pozdrawiam!

• #23 09 Gru 2015 09:46
    Piotr2608

Poziom 35  

Ten czerwony pasek może być skutkiem błędu sumy kontrolnej. Obawiam się iż gdzieś może być wgrany nr seryjny. Procesor porównuje sumy kontrolne zapisane w oprogramowaniu na karcie z tymi zapisanymi w pamięci. Jedyne wyjście aby uniknąć awarii piekarnika to wyjęcie karty SD póki jeszcze działa, zgrania oprogramowania do pliku i trzymania go na czarną godzinę.

Na tę chwile nic innego do głowy mi nie przychodzi.

• #24 12 Gru 2015 13:22
    gkasprow
    Poziom 9  

Mialem dokladnie ten sam problem tyle ze z modelem EBI71123 ktory rozni sie od EBI81074 tym ze nie ma rozna a ma pare.
    Objaw - blad karty SD, wylaczenie i wlaczenie zasilania pomagalo na kilka godzin.
    SKopiowalem obraz karty wyjetej z piekarnika na czysta i wlozylem - wyskoczyl dokladnie taki sam blad jak uzytkownikowi malutka860306. Sciagnalem wiec obraz stad:
    http://www.elektroonline.pl/a/8492,Piekarnik-AMICA-EBI81074-error-card-SD-naprawa
    nazwa obrazu to BOEI69360055_dump (PG351-1.1.1.5).img
    W sieci funkcjonuje podobny obraz z przedrostkiem HANSA_ ale on nie dziala - ma za maly rozmiar a karta ma 2GB.
    Tak wiec jeszcze sciagnalem obraz, co prawda do modelu EBI81074. Modele maja inna elektronike - w tym jest karta SD w dolnym prawym rogu, u mnie jest w gornym prawym rogu.
    Uzylem tez innego narzedzia do wgrywania obrazu - Win32 Disk Imager zamiast poprzednio uzytego Roadkils disk image. I zadzialalo.
    CO prawda menu wystartowalo w jezyku rosyjskim i pojawilo mi sie rozno ktorego nie mam, pojawily sie za to programy parowe ktorych EBI81074 nie posiada.
    Widac Amica uzywa tego samego softu do roznych piekarnikow i byc moze opcje sa wykrywane przy starcie programu.
    Na razie testuje, zobaczymy ile podziala.
    G

• #25 09 Wrz 2016 14:30
    adamo0001
    Poziom 2  

Wielkie dzięki dla "gkasprow". Obraz działa idealnie. Chciałbym tylko dodać, że w celu wyjęcia panelu wraz z kartą wcale nie trzeba wyjmować całej kuchenki. Osłonę panelu sterowania demontujemy od frontu poprzez delikatne podważenie jej i pociągnięcie. Oczywiście trzeba to robić delikatnie. Zaczynamy od jednej (2 zaciski)strony, potem przechodzimy, na drugą (2 zaciski )a na koniec wyciągamy z zacisku środkowego (1 zacisk u góry). Ja wykonałem to bez użycia narzędzi, po prostu palcami. Wyświetlacz wraz z obudową można wyjąć, żeby łatwiej było go odkleić od obudowy. Za obudową wyświetlacza znajdują się 4 sprężynki i wtyczka, którą należy wypiąć. (wtyczkę po prostu wysuwamy, brak jakichkolwiek zatrzasków). Sprężynki zapewne wysypią się na podłogę. Należy je przykleić silikonem do kuchenki w widocznych na pierwszy rzut oka gniazdach. Ułatwi to późniejszy montaż naprawionego panelu sterowania. Newralgicznym punktem całej operacji jest odklejenie wyświetlacza od panelu sterowania. Ktoś pisał,że jest on przyklejony silikonem. U mnie na pewno nie był to silkon tylko jakiś sztywny klej, wcale nie taki łatwy do usunięcia. Pomiędzy obudową a panelem jest niewielka szczelina. Wystarczy wsadzić w nią mały śrubokręt i delikatnie przekręcać. Spowoduje to zwiększenie dystansu między wyświetlaczem a obudową a w konsekwencji odklejenie wyświetlacza. Odradzam podważanie wyświetlacza, gdyż powstanie dźwignia, siła jaką przyłożymy zostanie zwielokrotniona i możemy nieodwracalnie uszkodzić układ scalony. Wyświetlacz przyklejony jest w 4 rogach. Dalsze prace wykonałem zgodnie z opisem z netu.

• #26 14 Wrz 2016 22:30
    LeonidasKing
    Poziom 1  

Zgrałem te 3 pliki rar i wsadziłem do jednego folderu. Następnie zaznaczyłem wszystkie i otworzyłem najnowszą wersją WinRara. Wypakowany obraz to 1 plik prawie 2 GB, zgrałem go na nową kartę SD programem: Win32DiskImager. Stara po formacie nie chciała odpalać, a próbowałem zgrywać wcześniej z 10 razy obraz i różne oprogramowania z neta i zawsze wyskakiwał błąd karty SD a raz, że zła wersja... no a na nowej karcie zadziałało. Na początku znowu wyskoczył błąd, ale ponowne wsadzenie karty i reset dały oczekiwany rezultat. Miałem taki problem, że po wymianie karty mogłem uszkodzić sobie tą blaszkę i nie zatrzaskiwała się ona, przez co wyskakiwał błąd. Po porządnym dociśnięciu karty do blaszki zaczęło łapać i działać. Prawdopodobnie przy pierwszym wyciągnięciu blaszka się poluzowała. Otwierałem to dźwignią ze śrubokrętu, trochę na pałę bo inaczej się nie dało. To nie to samo co w telefonach.
    Po pierwszym odpaleniu działało wszystko jak należy. Piec grzeje, nawet wyskakuje informacja o otwartych drzwiczkach i się nie resetuje podczas ich otwierania w czasie pracy a były takie problemy kiedyś. Język jest rosyjski. Początkowo po zamontowaniu obudowy przyciski dotykowe nie działały przez szybkę, lecz po odłączeniu i ponownym podłączeniu do prądu zadziałało znakomicie.

Kilka stówek w kieszeni więcej. Dziękuję wszystkim a w szczególności Panu "Piotrowi2608" i pozdrawiam.

• #27 28 Gru 2016 01:02
    GABI50050
    Poziom 1  

Witam. Tez z tym walczylam, a pomoglo wyciagniecie karty sim i wyczyszczenie stykow. Od 2 miesiecy dziala bez errora, a nie szlo jej juz uzywac- byla do kasacji. Moze mialam tylko szczescie, ze sie udalo, ale moze u kogos tez to podziala. Warto sprawdzic- nic nie kosztuje. Powodzenia

• #28 03 Mar 2017 18:42
    darlen123
    Poziom 1  

Witam,
    Oczywiście posiadam problem jak wszyscy z piekarnikiem EBI81074 ERROR CARD SD - oryginalne oprogramowanie PG351 1.1.1.3
    Wgrałem oprogramowanie z 2 linku i mam taki przypadek - ikony nie odpowiadają podpisom -kuchenka działa według podpisów ale ikony są inne - np. mięsa - obrazek ciasta. itd.?
    Jest to uciążliwe bo człowiek cały czas użytkował na ikonkach -przed uszkodzeniem karty zaczęły się nie wyświetlać podpisy składające się dwóch i więcej wyrazów.
    Czy ktoś się z tym spotkał i może coś doradzić?

Pozdrawiam

• #29 26 Sie 2017 14:06
    wojcieszekm
    Poziom 2  

To są pliki do karty 1.1.1.5

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME