Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault scenic '97 - tylko jeden kluczyk pracuje z immobilajzerem

ManU123 19 Paź 2015 23:08 564 9
  • #1 19 Paź 2015 23:08
    ManU123
    Poziom 5  

Witam, mam problem z kluczykiem od samochodu a raczej będę miał. Kupiłem renault scenic 97r i dostałem dwa kluczyki z immobiliserem ale niestety jeden nie działa, pomyślałem ,że pewnie baterie więc wymieniłem i kicha nawet nie zapala się dioda.
    Proszę o pomoc co mam zrobić albo ewentualnie gdzie mogę to naprawić bo boje się ,że jak padnie drugi kluczyk to nigdzie nie pojadę.
    Z góry dziękuje.

• #2 19 Paź 2015 23:20
    marcias
    Poziom 13  

Czym innym jest immobilizer a czym innym sterowanie centralnym zamkiem z pilota.

Po przekręceniu stacyjki na obu kluczach gaśnie kontrolka immobilizera ?

• #3 19 Paź 2015 23:30
    lukasz33j
    Poziom 9  

Witam. Mailem podobny przypadek. Sprawdź dokładnie czy dioda ir ma na obu nóżkach połączenie z płytką i czy są one [nóżki] cale

• #4 20 Paź 2015 10:40
    ManU123
    Poziom 5  

Witam , a więc Marcias ,gdy zamkne samochód z działającego kluczyka a otworze zepsutym to nie moge odpalić ale gdy zamkne auto normalnie w drzwiach to moge odpalic obydwoma.
    Lukasz33j- wygląda na to ,że wszystko jest w porząsiu.

• #5 20 Paź 2015 13:34
    lukasz33j
    Poziom 9  

Czyli rozumiem ze otwieranie działa z obu kluczyków czyli dioda ir jest sprawna.
    Możesz jeszcze spróbować jeśli nie odpala na tym "niedziałającym" siedząc w środku wyjąć kluczyk ze stacyjki i zamknąć i otworzyć auto przyciskiem na kluczyku

• #6 20 Paź 2015 14:47
    autoas
    Poziom 41  

Ten cały opis jest nie zrozumiały....
    Jeśli sterowanie jest na podczerwień to uruchomienie silnika jest możliwe tylko po otwarciu pilotem i tylko pilotem
    Zamykanie centralnego zamka jest możliwe tylko przyciskiem na konsoli lub pilotem a kluczykiem w zamku drzwi, tylko jedne te drzwi...jeśli zamkniesz kluczykiem w drzwiach i otworzysz też kluczykiem w drzwiach to możesz uruchomić obydwoma kluczykami bo immo nie zdąży się zazbroić....kompletne nie zrozumienie problemu przez autora
    Cieszyć się tym jednym kluczem i dbać o niego (dodatkowo zdobyć pin do awaryjnego odpalania), jak się popsuje to usunąć immo i założyć uniwersalne sterowanie radiowe
    Polecam skorzystać z usług miejscowego polecanego elektryka...

• #7 20 Paź 2015 19:29
    ManU123
    Poziom 5  

Zamknięcie drzwi ,,niedziałającym" kluczykiem centralnego zamka nie działa tylko i wyłącznie w drzwiach.

Dodano po 2 [minuty]:

A jak zdobyć ten cały pin?

• #8 20 Paź 2015 19:41
    autoas
    Poziom 41  

ManU123 napisał:
    kluczykiem centralnego zamka nie działa tylko i wyłącznie w drzwiach

Nie ma takiej opcji aby zamknęły się wszystkie drzwi kluczykiem we wkładce drzwi....

• #9 20 Paź 2015 20:12
    wisienka013
    Poziom 6  

Skoro samochód odpala na obydwu kluczykach to wina jest po stronie elektroniki pilota należy Ją sprawdzić może bateria nie stykać bo skoro dioda po wymianie się nie zaświeca to tutaj jest problem że może nie być po prostu zasilania bądź coś jest uszkodzone na płytce. Tutaj trzeba szukać problemu a nie w immobilizerze.

• #10 20 Paź 2015 20:27
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Auto odpala, bo nie poczekał.... Immo jest odblokowane razem z centralnym (klucz z diodą IR.) lub osobno, w kluczu sterowanie radiowe. W pierwszym przypadku, odblokowanie zamka pozwala na uruchomienie auta w pewnym okresie czasu. Chyba nawet około 3-5 minut. W drugim przypadku, pilota radiowego, immo nie jest powiązane z centralnym, nie dałoby się w ogóle uruchomić auta z uszkodzonym kluczem (w części immo).

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME