Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ESF 65710 Electrolux - Zmywarka pobiera i wypuszcza wodę. Komunikat o błędzie.

Martinoss 19 Paź 2015 23:20 1428 4
  • #1 19 Paź 2015 23:20
    Martinoss
    Poziom 9  

Zmywarka Electrolux
    Model: ESF 65710 W
    PNC: 911915296

Zmywarka działał bez problemów przez kilka lat. Nagle pojawił się problem. Zmywarka pobiera wodę i od razu wypuszcza. Mycie w ogóle nie rusza. Nawet chyba jest tak, że już wypuszcza wodę w trakcie jej pobierania. Całość kończy się komunikatem (miganie diod). Kilkukrotne mignięcie diody programu i jedno mignięcie zakończenia. Opis komunikatu w instrukcji
    Sprawdzałem wąż zasilający a także wyczyściłem wlot do zmywarki. Wszystko jest OK. I teraz tak: przez przypadek zauważyłem, że odchylenie zmywarki do tyłu o jakieś 30-40 stopni powoduje, że dosyć często zmywarka rusza. Potrafi nawet czasem przejść sprawnie przez cały program i umyć naczynia. Czyli nie zepsuło się coś na amen a chyba gdzieś szwankują jakieś czujniki itp.
    Ktoś ma jakiś pomysł co to może być?

0 4
  • #2 20 Paź 2015 11:45
    peter falk
    Specjalista AGD

Odłącz mikrowyłącznik pływaka na tacy.

1
  • #3 20 Paź 2015 12:57
    Martinoss
    Poziom 9  

a gdzie tego szukać?
    dysponujesz może schematem tego modelu?

pytam jako amator. chciałbym ocenić czy jest to coś błahego co mogę sam naprawić czy musze wieźć maszynę gdzieś do serwisu.

3
  • #4 23 Paź 2015 08:48
    Martinoss
    Poziom 9  

witam,

definitywnie nie ma problemu z dopływem wody itp. Zmywarka rusza 1 na 10 razy. Chyba, że mocno odchylę w tył wtedy rusza 8 na 10 razy. ;-)

0
  Szukaj w 5mln produktów