Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra H - Woda na progu wewnątrz auta

jochimm 20 Paź 2015 11:09 6702 5
  • #1 20 Paź 2015 11:09
    jochimm
    Poziom 4  

Witam ,

Najpierw chciałbym się przywitać ! Jestem Łukasz ;)

Jestem nowy, więc jakby coś było nie tak to śmiało walcie !

Mam problem z moją Astrą, a konkretnie chodzi o : Po opadach deszczu zauważyłem, że na progu przednich drzwi pasażera jest woda i wpada ona do środka auta. Dziś rozebrałem boczek i jest tak, że część wody leci do kanałów w drzwiach a cześć jakby leciała po głośniku i po jego obudowie leci do środka auta. Nie wiem czy to tak powinno być, czy to może montaż głośnika trzeba uszczelnić czy coś jest nie tak z uszczelką na szybie.

Dodaje kilka fotek z rozbiórki - gdzie oczywiście nie obyło się bez pękniętych spinek ;D

1 5
  • #2 20 Paź 2015 11:21
    de.pe
    Poziom 7  

A sprawdziłeś jak wygląda uszcelka? Może miejscami jest sparciała?

0
  • #3 20 Paź 2015 11:23
    pp_pablo
    Poziom 20  

Jak jedziesz nie świszcze Ci w okolicach szyby? Opuść szybę i podegnij delikatnie do środka ramkę bo może nie dolega do uszczelki wnęki drzwiowej. Chyba że masz antene CB na dachu i woda po kablu między uszczelką a ramką dostaje się do środka.

PS. Auto nie miało jakiś przygód blacharskich?

0
  • #4 20 Paź 2015 15:01
    jochimm
    Poziom 4  

Uszczelka wygląda na dobrą.

A w odpowiedzi na drugi post, to w aucie jest bardzo cicho i jeździmy bez anteny.

Wydaje mi się, że każde auto jest przygotowane na to, że trochę wody wpada w drzwi przez uszczelki nawet ale na to są kanaliki, które tą wodę odprowadzają. Poda leci widocznie po krawędzi głośnika. Głośnik nawet ma taki "daszek" nad kostką. Więc to chyba też nie jest przypadkowe. Dlatego moje przypuszczenia, że oryginalnie głośnik jest wklejany dodatkowo, a ten może już był wyciągany ? No nie mam pojęcia, poporstu to mi przychodzi do głowy ;)

Dodano po 2 [godziny] 28 [minuty]:

Zobaczcie co znalazłem na innym forum:

"WITAM . Ja już przerobiłem ten problem . Woda dostaje się przez głośnik w drzwiach . Uszczelka głośnika jest uszkodzona i woda rozbryzgująca się wewnatrz drzwi pryska na głośnik i przez uszkodzoną uszczelkę dostaje się do wewnątrz . Należy zdemontować tapicerkę , odkręcić głośnik , uszkodzoną uszczelkę usunąć i w jej miejsce nalożyć silikon . Gwarantuję , że pomoże . U mnie tak było i woda znikneła , rozwiązanie znalazłem w necie i kolega z innej astry też to robił . Do dzieła ! Pozdrawiam ."

Czyli jednak troche miałem racji ;P

0