Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirpool AWO/D 5320/P po naprawie zasilania - serwis i F08

fireman184 20 Paź 2015 11:48 705 4
  • #1 20 Paź 2015 11:48
    fireman184
    Poziom 2  

Witam, padła pralka w/w, naczytałem się chyba wszystkich wpisów na ten temat ale nadal mam problem. Zgodnie z poradami co do naprawy zasilania, począwszy od LNK 304 i pozostałych elementów w obwodzie programator odżył :D pozostał problem z f08- obwód grzania: grzałka sprawdzona: rezystancja ok, brak płynności do masy- dla pewności inna podłączona i nadal nic, czujnik temp.-ok, hydrostat-ok, przewody-ok, pozostał chyba tylko problem z modułem :?: przekaźnik grzałki wymieniony i nic. Brak pomysłu co jeszcze sprawdzić. Zastanawiam się czy pralka nie wykonała już swojej ilości cykli na którą może została zaprogramowana :?:
    Czekam na sugestie i pozdrawiam.

0 4
  • #2 20 Paź 2015 12:20
    Grzegorz740
    Poziom 28  

Przemierz dokładnie woltomierzem obwód na module odpowiedzialny za grzałkę. Może być uszkodzona jakaś drobna część, która powoduje,że na grzałkę nie jest podawane napięcie.

Sprawdź jeszcze przewody odpowiedzialne za obwód grzałki. Bo może być któryś przewód przerwany i grzałka nie grzeje.

0
  • #3 20 Paź 2015 13:00
    fireman184
    Poziom 2  

Co do modułu w obwodzie grzałki to zastanawiam się nad tranzystorem W01 który steruje przekaźnikiem obwodu grzałki. Normalnie ten obwód jest rozwarty, dopiero jak przekaźnik załączy to obwód się zamyka, może podczas testu ten tranzystor nie podaje napięcia na przekaźnik. Pralka ma 4 lata i przewody są w dobrym stanie, jak cała reszta, aż szkoda odpuścić temat naprawy. Dokonam pomiarów podczas poruszania przewodami, może coś drgnie. A co z epromem, jest opcja, że pralka ma ileś cykli wykonać i zakończyć pracę :?:

0
  • #4 20 Paź 2015 13:27
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

Zmierz czy we właściwym momencie na cewce przekaźnika pojawia się napięcie, w ten sposób wyeliminujesz sterowanie przekaźnika. Ewentualnie wylutuj i przemierz sam tranzystor...

0
  • #5 24 Paź 2015 01:13
    Grzegorz740
    Poziom 28  

Zmierz jeszcze czy dochodzi napięcie do samego tranzystora.

0