Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba e-studio256se zacina z pierszej kasety

20 Paź 2015 15:15 621 7
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie
    Mam problem jak w tytule. maszyna drukuje i po kilkunastu kopiach wywala zacięcie ( najczęściej E130 ). Wymieniłem wszystkie rolki, potem sprzęgło elektro napędu rolek. Sprzęgła mechaniczne poczyściłem i nic. Potem zorientowałem się, że mechanizmy rolek w obu kasetach są takie same no to przełożyłem z drugiej kasety ( tam działa wszystko jak należy ) i to samo, znów zacina. No to już wiem, że nie ma błędu w mechanizmie poboru papieru.
    Gdzie szukać usterki ??
    Podkreślam, że z drugiej kasety nie ma żadnych zacięć.
    Będę wdzięczny za pomoc.
    Pozdrawiam
    G.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 25  
    Witam, gdzie się zatrzymuje kartka i czy jest pognieciona czy zadarta, czy jak to wygląda? Samych kaset nie zamienisz, ponieważ są różnej szerokości. Wyjmij pierwszą kasetę i sprawdź, czy w mechanizmie unoszenia windy papieru z tyłu kasety biała zębatka w kształcie wycinku koła nie ma pękniętego mocowania przy śrubce mocującej. Może być widać dopiero po jej odkręceniu. Jest to dość częsta usterka w tych maszynach. Zazwyczaj objawia się niewykrywaniem papieru, bo silnik nie podnosi windy do czujnika, ale twoje sugestie wykluczają sprzęgło rejestracji (druga kaseta działa) oraz sprzęgło poboru (wymienione, zamiana modułów poboru) a także czujniki pod rolką transferu.
  • Poziom 10  
    Kartka nie ma żadnych zagnieceń, jest bez skazy.
    Jest gdzieś jakiś uślizg, gdzieś poza modułem pobierania papieru.
    Tylko gdzie i co ?
  • Poziom 25  
    Dobrze, ale jak wywali zacięcie, to gdzie jest zacięty ten papier?
  • Poziom 10  
    Tak, jest. Jedna kartka wychodzi z kasety na kilka centymetrów, jedna w dupleksie i jedna w piecu. Dzieje się to przy drukowaniu większej ilości. Nie zdarzyło mi się zacięcie przy wydruku jednej kartki. Elementy jak dupleks i piec odrzucam bo z drugiej kasety to się nie dzieje. Testowałem na wszystkie sposoby.
    G.
  • Poziom 10  
    Hurtem jeszcze jedno pytanie, jakim kodem kasuje się przegląd ?
    G.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Podejrzewam, że dzieje ci się tak z pierwszej kasety, bo z drugiej tyle się nie drukuje, puść dużą ilość z drugiej kasety i zobacz, czy też zatnie. Jeśli tak do wymiany jest sprzęgło rejestracji 6LE57210000. Kod przeglądu poszedł na PW
  • Poziom 10  
    Tak to było sprzęgło rejestracji.
    Dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam
    G.