Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba e-studio256se zacina z pierszej kasety

20 Paź 2015 15:15 621 7
 • Poziom 10  
  Witam serdecznie
  Mam problem jak w tytule. maszyna drukuje i po kilkunastu kopiach wywala zacięcie ( najczęściej E130 ). Wymieniłem wszystkie rolki, potem sprzęgło elektro napędu rolek. Sprzęgła mechaniczne poczyściłem i nic. Potem zorientowałem się, że mechanizmy rolek w obu kasetach są takie same no to przełożyłem z drugiej kasety ( tam działa wszystko jak należy ) i to samo, znów zacina. No to już wiem, że nie ma błędu w mechanizmie poboru papieru.
  Gdzie szukać usterki ??
  Podkreślam, że z drugiej kasety nie ma żadnych zacięć.
  Będę wdzięczny za pomoc.
  Pozdrawiam
  G.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 25  
  Witam, gdzie się zatrzymuje kartka i czy jest pognieciona czy zadarta, czy jak to wygląda? Samych kaset nie zamienisz, ponieważ są różnej szerokości. Wyjmij pierwszą kasetę i sprawdź, czy w mechanizmie unoszenia windy papieru z tyłu kasety biała zębatka w kształcie wycinku koła nie ma pękniętego mocowania przy śrubce mocującej. Może być widać dopiero po jej odkręceniu. Jest to dość częsta usterka w tych maszynach. Zazwyczaj objawia się niewykrywaniem papieru, bo silnik nie podnosi windy do czujnika, ale twoje sugestie wykluczają sprzęgło rejestracji (druga kaseta działa) oraz sprzęgło poboru (wymienione, zamiana modułów poboru) a także czujniki pod rolką transferu.
 • Poziom 10  
  Kartka nie ma żadnych zagnieceń, jest bez skazy.
  Jest gdzieś jakiś uślizg, gdzieś poza modułem pobierania papieru.
  Tylko gdzie i co ?
 • Poziom 25  
  Dobrze, ale jak wywali zacięcie, to gdzie jest zacięty ten papier?
 • Poziom 10  
  Tak, jest. Jedna kartka wychodzi z kasety na kilka centymetrów, jedna w dupleksie i jedna w piecu. Dzieje się to przy drukowaniu większej ilości. Nie zdarzyło mi się zacięcie przy wydruku jednej kartki. Elementy jak dupleks i piec odrzucam bo z drugiej kasety to się nie dzieje. Testowałem na wszystkie sposoby.
  G.
 • Poziom 10  
  Hurtem jeszcze jedno pytanie, jakim kodem kasuje się przegląd ?
  G.
 • Pomocny post
  Poziom 25  
  Podejrzewam, że dzieje ci się tak z pierwszej kasety, bo z drugiej tyle się nie drukuje, puść dużą ilość z drugiej kasety i zobacz, czy też zatnie. Jeśli tak do wymiany jest sprzęgło rejestracji 6LE57210000. Kod przeglądu poszedł na PW
 • Poziom 10  
  Tak to było sprzęgło rejestracji.
  Dziękuję za pomoc.
  Pozdrawiam
  G.