Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mastercook Iskrownik w08r-4a - Iskrownik cały czas pstryka

terlik87 20 Paź 2015 15:28 12552 6
  • #1 20 Paź 2015 15:28
    terlik87
    Poziom 9  

Witajcie,
    Posiadam płytę gazową Mastercook GC64SI z Iskrownikiem w08r-4a. Mam taki problem iż po podłączeniu wtyczki do prądu wszystkie palniki pstrykają.

Rozebrałem wszystkie pokrętła i kostki. Wyczyściłem, usunąłem nalot. Wszystko jak nowe.

Iskrownik dalej pstryka po podłączeniu do prądu, a więc wyjmowałem po kolei kable idące do każdego z palników. Po odłączeniu wszystkich i pozostawieniu samego zasilania Iskrownik dalej pstryka.

Teraz zostaje albo wiązka do wymiany cała ( chodź ją sprawdziłem i wyczyściłem ) lub Sam Iskrownik ( cały czas pstryka ).

Czy ktoś może mi podpowiedzieć aby bezsensownie nie wydawać pieniędzy :(

Dziękuję w imieniu swoim i mojej żony. ( Tym bardziej, że się już dziś nasłuchałem, robiłeś to dwie godziny i dalej nie działa ).

Pozdrawiam
    Łukasz T.

3 6
  • Pomocny post
    #2 20 Paź 2015 21:34
    peter falk
    Specjalista AGD

Sam generator to kilkanaście złotych. Nie majątek, lecz z opisu wynika, że dalej do generatora dociera napięcie sieciowe.Szukaj przebicia. Rozumiem, że całą wiązkę zapalaczy odłączyłeś :-?

0
  • #3 21 Paź 2015 11:53
    terlik87
    Poziom 9  

Dziękuję, że odpisałeś. Załączam zdjęcie.
    Rozebrałem całą wiązkę, wyczyściłem.
    Od Iskrownika odłączyłem cztery palniki i dalej pyka.
    Samej wiązki na której są pokrętła nie da się odłączyć bo to jest obwód.
    Każdy z przycisków od kurków rozebrałem i przeczyściłem.

3
  • Pomocny post
    #4 21 Paź 2015 12:31
    zhudomel
    Specjalista AGD

terlik87 napisał:
    wiązki na której są pokrętła nie da się odłączyć
    Da się; biały przewód na generatorze.

1
  • #5 21 Paź 2015 13:24
    terlik87
    Poziom 9  

Teraz to mnie zszokowałeś. Jak to zrobić ? Jak mam kable podłączyć aby samą wiązkę sprawdzić ? czy nie ma przebicia i czego to wina ? Proszę o podpowiedź.

ps. Zastąpić Kabel biały od zasilania idący do iskrownika i zobaczyć czy będzie pstrykał Iskrownik ? tak ?

0
  • Pomocny post
    #6 21 Paź 2015 23:35
    peter falk
    Specjalista AGD

terlik87 napisał:
    Zastąpić Kabel biały od zasilania idący do iskrownika i zobaczyć czy będzie pstrykał Iskrownik ? tak ?

Wyjmij z generatora konektor na białym przewodzie idącym z wiązki zapalaczy.
    Podejrzewam, że jest minimalne przejście na którejś z kostek zapalaczy (czyli to co jest na ośce zaworu i to, co czyściłeś). Generator wysokiego napięcia naprawdę mało potrzebuje prądu by się wzbudzić
    terlik87 napisał:
    Od Iskrownika odłączyłem

Mylisz pojęcia. Iskrownik to przy palniku sterczy i bije piorunami, a czarne, magiczne pudełeczko to generator.

2
  • #7 29 Paź 2015 14:52
    terlik87
    Poziom 9  

A więc tak.
    Winę za to ponosił jeden z włączników ( z tych które mamy cztery do zapalania ). Blaszki były za bardzo zgięte w tej małej czarnej obudowie i dlatego cały czas pstrykało. Odgięcie blaszek naprawiło problem :) Dziękuję za pomoc.

2