Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wolf Garten 92.155A - Skrzynia biegów, dyfer, ilość smaru.

20 Paź 2015 18:45 1746 3
  • Poziom 11  
    Witam.
    Od wiosny używam traktorka jak w temacie. Kupiłem z "przebiegiem" 90 motogodzin. Cały sezon kosiłem bez żadnych problemów. Tylko zainteresował mnie hałas z dyferencjału, skrzyni biegów. Być może za dużo wymagam, nie mam porównania do innych takich maszyn. Hałas podobny do wyjącego tylnego mostu w polonezie. Występuje jak jadę "dosyć szybko". Tylko hałas, tak działa bez zarzutów.

Rozebrałem praktycznie cały traktorek ( w celu przeglądu i poznania budowy).
    Przy okazji otworzyłem tą skrzynię biegów. Zainteresował mnie smar ( jakby 3 rodzaje? ). Chyba jest zbyt mało, takie mam wrażenie. Trochę go wygoniło na zewnątrz bo brak uszczelki pomiędzy polówkami.
    Chcę dać nowy smar, tylko jaki i ile?
    Rozważam też pomazanie jakimś uszczelniaczem.

Czekam na rady/porady :)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    W zasadzie rozwiązanie Twojego problemu można znaleźć tutaj Link
  • Poziom 11  
    Zbieg okoliczności. Zalałem smar z wątku, który podałeś :). W sklepie mi doradzili ten smar.
    Z tym ,że ja uszczelniłem miejsce styku obudów. Założyłem do traktorka, ale jeszcze nie poskładałem wszystkiego. Jutro będę kończył montaż i wykonam próbę generalną :)
  • Poziom 11  
    Kosiarka prawie złożona (prawie bo jeszcze tylna obudowa), ale wczoraj przetestowana.

Pojeździłem (bez kosiska) prawie 2 km. Wycieków brak, ale ten Veco stawia opór, i na luzie trzeba użyć trochę większej siły aby ruszyć z miejsca pchając traktorek.
    Są też plusy. Skrzynia bardzo przycichła (ale czego wymagać od takiego mechanizmu). Nadal słychać dźwięk ze skrzyni, ale teraz jest ogromna różnica, dźwięk jest inny, przyjemny dla ucha i prawie niesłyszalny.

Przy okazji zapytam o dwie wtyczki, które wiszą luzem nad skrzynią (w załączniku zdjęcia). Nie mam czujnika pełnego kosza, może tylko wystarczy dopiąć czujnik i będzie działać? Tylko gdzie jest ten buzzer, sygnał dźwiękowy pełnego kosza w traktorkach grupy MTD ?