Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy warto wyłączać router na noc?

20 Paź 2015 20:28 1539 7
  • Poziom 12  
    Mam stary router NETGEAR do tej pory wszytko było OK.Ale ok tygodnia mam problem ponieważ router się nagrzewa i traci prędkość (zamiast 30 Mb/s jest 10 Mb/s).Jedynym rozwiązaniem jest wyłączenie routera na 10 min. i włączenie go ponownie.Boję się że jak będę go wyłączał co noc to się może zepsuć.Czy to prawda?
  • Poziom 18  
    Wydaje mi sie ze nic to nie da, ponieważ router i tak pewnie sie rozgrzewa w ciągu paru chwil pracy i resztę czasu dziala z ta temperatura. Zasilacz jest oryginalny? Router stoi na otwartej przestrzeni czy gdzies w jakiejś wnęce?
    Sprawdz woltomierzem jakie napięcie daje zasilacz.
    Możliwe tez ze zapchały sie kurzem otwory wentylacyjne.
  • Poziom 12  
    tak zasilacz oryginalny i stoi na kanapie oddalony od ściany o 4 cm więc nic go nie zakrywa.Nie mam przy sobie woltomierza.Jutro spróbuję go przeczyścić.

Dodano po 31 [sekundy]:

Mogę go przeczyścić zwykłym odkurzaczem?
  • Poziom 34  
    Zerknij do wnętrza routera, a pewnie kondensatory do wymiany (napuchnięte). Piszesz że ma swoje lata.
  • Poziom 40  
    Zmierz co daje zasilacz
  • Poziom 38  
    Co do tematu "Czy warto wyłączać router na noc?" to odpowiem.
    Od zawsze idąc spać wyłączam modem i router i nic nigdy się nie stało bo i dlaczego niby miałoby się stać :?:

Co do reszty to już koledzy odpowiedzieli.
  • Poziom 19  
    Nie wiem jaki dokładnie to model, ale problem przegrzewania starszych netgear-ów jest znany. Mój brat miał podobną sytuację i podłączył na wierzchu obudowy wentylator.
  • Poziom 12  
    Ok dzięki za pomoc ale niestety nie mogę wyłączać routera na noc,ponieważ jak wyłącze router i później włączę laptopa lub telewizor to wychodzi brak internetu.Trzeba wtedy zresetować router.

Dodano po 23 [sekundy]:

Czy mogę wyczyścić router odkurzaczem.