Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HTC 820 - Nie działa wyświetlacz

mikimatrix 20 Paź 2015 20:36 1455 1
  • #1 20 Paź 2015 20:36
    mikimatrix
    Poziom 8  

Witam

Tydzień temu zamoczyłem telefon. Nie wyłączyłem go po zalaniu. Wytarłem, telefon działał i schowałem do kieszeni. Po paru minutach, po wyjęciu z kieszenie telefon był wyłączony i się nie włączał. Po paru h włożyłem go do ładowarki, lecz bez reakcji. Po 2 dniach to samo. Dzisiaj, myślałem, że już po telefonie, ale włożyłem go jeszcze raz do ładowarki. Wtedy zaczęła mrygać dioda na pomarańczowo. Po paru minutach przestała i zaczęła świecić ciągłym światłem. Wyglądała, jakby telefon normalnie się ładował. Po naładowaniu - dioda zmieniła kolor na zielony, włączyłem telefon. Zawibrował, pojawił się dźwięk włączania, ale wyświetlacz nie działa. Telefon reaguje na przyciski z boku. Po przytrzymaniu przycisku wyciszania, wibruje. Działa restart telefonu przyciskiem podgłaśniania i blokady ekranu. Dotyk reaguje. Po wcisnięciu bocznego przycisku i przeciągnieciu palcem po ekranie słychać dźwięk odblokowania ekranu. Przypadkiem udało mi się zrobić też zdjęcie. Pytanie moje jest takie, czy mogę liczyć na to, że ze "środkiem" telefonu wszystko jest w porządku i jeżeli tak to czy wymienić wyświetlacz z dotykiem czy sam wyświetlacz (o ile w ogóle jest taka możliwość)?

Messenger też działa, bo słyszę dźwięk wiadomości. Dotyk działa na całości. Wibruje przy przytrzymaniu na ikonkach.

0 1
  • #2 21 Paź 2015 12:38
    nemo333
    Poziom 28  

Wzzelkie diagnozy bez zaglądania do wnętrza maja tyle wiarygodności co prognoza pogody na przyszły miesiąc. Trzeba wziąć telefon na stół, zobaczyć jak wygląda w środku, może wystarczy wyczyścić, może wystarczy wymienić jeden układ albo dwa albo płyta na śmietnik bo tak przeżarta od korozji.

0