Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson CX 3200-wciaz wyskakuje bląd

08 Cze 2005 19:40 1111 2
  • Poziom 23  
    Witam

Mam problem z epsonem cx 3200,po pierwsze po otwarciu kopuły karetka nie ustawia sie w pozycji umozliwiajacej wyjecie katridzy,tylko po wlaczeni zasilania pojezdz sobie w ta i z powrotem pare razy i ustawia sie w stacji serwisowej.Po drugie wyskakuje komunikat o bledzie skanera(wszystko po niemiecku psia kosc),"lesen sie in die dokumentation nach, und wenden sie sich gegebenefalls anden kundendienst",troche przetlumaczylem ale i tak nie wiem o co chodz.Wczesniejten blad wskakiwal po jakims czasie,dalo sie ustawic ksero i probowac kopiowac ale wyskakiwaly cvzyste kartki ,nawet nie mam jak sprawdzic czy skaner dziala bo od razu wyskakuje ten blad.Prosze o sugesie i rady co to moze byc-pozdrawiam

Dodano po 2 [godziny] 15 [minuty]:

Widze ze marne szanse na podpowiedzi,bo i sprzet mało popularny,choc piekny i cichy.Drukarke rozebralem i juz zlozylem-wnioski sa nastepujace:prawdopodobnie padnieta jest elektronika,najprawdopodobniej ktoras z 2 tasm idacych do skanera i panelu sterujacego-sa w opakanym stanie,choc uszkodzen nie widac.Elektronikiem nie jestem wiec równie dobrze moze to byc kazda inna elektoniczna czesc kombajnu.Moze ktos potwierdzi moje przypuszczenia lub ewentualnie poradzi gdzie poza serwisem mozna kupic takie tasmy tak aby bylo pewne ze sa do okreslonego modelu,Jeszcze 2 rzeczy,czy mozna wrzucic do tej drukarki polskie menu i czy mozna kupic (i gdzie)naklejke z polskimi oznaczeniami na panelu sterowania.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 23  
    Pomocy ,co oznacza blad "skaner fehler" z tego co sie dowiedzialem to dosc czesta przypadlosc tych drukarek
  • Poziom 14  
    To idzie tak:

"Fatal error", na LCD napis "Scanner error" i dioda Error LED się pali?

To producent mówi: wyłącz drukarkę i włącz ją jeszcze raz. Jeżeli problem wystąpi po włączeniu to otwórz scaner i dokonaj naprwy :)

W dokumentacji natomiast idzie tak:
    ERROR:
    Scanner error

CAUSE:
    Lamp has burnt out
    Power is turned on without unlocking scanner
    The scanner carriage is interfering with any other part

REMEDY:
    Replace the scaner lamp
    Replace the scaner carriage unit
    Replace the obstacle

Tyle mogę pomóc. Miłej zabawy.