Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka jest charakterystyka głośnika SISTEK SOUND MASTER777 8 Ohm min120w max170w

DaVViiD 20 Paź 2015 23:17 1011 4
  • #1 20 Paź 2015 23:17
    DaVViiD
    Poziom 6  

Witam
    Jest mi ogromnie wstyd że jestem zmuszony pytać o charakterystykę tego czegoś ... ale może od początku jestem w trakcie budowania kolumn głośnikowych i zatrzymałem się na etapie kupowania zwrotnicy głośnikowej dlaczego ? a no dlatego iż z tego co się orientuje to tak owe zwrotnice trzeba dobrać pod ''moc i obsługiwane pasma przenoszenia danych głośników '' ( jeżeli się mylę proszę mnie poprawić ) no i własnie tutaj jest problem gdyż jedne z głośników które zamieszczę w kolumnie to, i tu UWAGA przepraszam za to :) ale już je mam w dodatku 4 sztuki i uparłem się że ja tam wsadzę SISTEK SOUND MASTER 777 8 Ohm 120w min 170w max

ja zdaje sobie naprawdę z tego sprawę że to jest szmira:)
    nigdzie nie mogę dostać charakterystyki tego głośnika może ktoś z was widział już ją gdzieś i wskaże mi drogę za co będę bardzo wdzięczny :)

a tak na marginesie naprawdę te głośniki to kiepski żart ?

a może ktoś zna realny zakres pracy głośnika ?
    ma ktoś, miał ktoś z nimi do czynienia ?
    bo ja tak napisałem bo cały internet tak pisze :) ...

• #2 21 Paź 2015 00:37
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

DaVViiD napisał:
    zwrotnice trzeba dobrać pod ''moc i obsługiwane pasma przenoszenia danych głośników
    Mylisz się. Zwrotnicę nie tylko dobiera się pod moc i pasmo. Zwrotnicę należy zaprojektować uwzględniając między innymi impedancję, pasmo, dobroć i fazę całego zestawu, a na tą wpływa na przykład położenie głośników czy kształt membrany. Moc mówi nam głównie o tym, jak gruby drut w cewce stosować.
    DaVViiD napisał:
    nigdzie nie mogę dostać charakterystyki tego głośnika może ktoś z was widział już ją gdzieś i wskaże mi drogę za co będę bardzo wdzięczny :)
    Takowa nie istnieje. Są jakieś do znalezienia, ale nie ufałbym. Mierzone na komputerze z 10 punktami na dekadę. Nie sądzę aby dwie sztuki miały je podobne.
    DaVViiD napisał:

a tak na marginesie naprawdę te głośniki to kiepski żart ?
    Tak. Kosz z cienkiej blachy Śmiesznie mały magnes. Cewka klejona słabym klejem na karkas papierowy. To nie ma prawa dobrze zagrać. W dodatku na moc. Nie ma szans aby ten głośnik wytrzymał 100W sinusa.
    Opchnij to za ile się da i trzymaj się do tego z daleka. Wydasz kasę na zwrotnicę i nic z tego nie będzie.

• #3 21 Paź 2015 11:57
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

DaVViiD napisał:
    uparłem się że ja tam wsadzę SISTEK SOUND MASTER 777 8 Ohm 120w min 170w max

Skoro się uparłeś, to i tak pewnie żadne argumenty nie zmienią Twojej decyzji...
    Kup dowolną zwrotnicę z gotowych (Janbo, czy jakoś tak... ;) ) dołóż do tego jakiś głośnik wysokotonowy i będzie grać... Przynajmniej przez chwilę i przynajmniej w ogóle wyda z siebie jakiś dźwięk...
    Budowa kolumny, która nie będzie wprowadzać własnych "uwarunkowań muzycznych" to bardziej skomplikowana sprawa, niż zakup głośników po 20 zł sztuka, i zbicie gwoździami sześciu desek...
    (Bez obrazy, ale często właśnie w ten sposób podchodzą do tego zagadnienia laicy, którym nie chce się posiąść odpowiedniej wiedzy na ten temat).
    Popieram propozycję Kolegi z postu powyżej:
    telecaster1951 napisał:
    Opchnij to za ile się da i trzymaj się do tego z daleka.

... a potem poczytaj o budowie kolumn, doborze głośników, ich parametrach........ i jeszcze kilkudziesięciu chyba innych tematach, które należy najpierw poznać, żeby w ogóle myśleć o zbudowaniu czegoś co by grało... Albo poczytaj tematy z działu DiY Akustyka - tam masz już opracowane, obliczone i sprawdzone konstrukcje - tylko kopiować... :)

• #5 22 Paź 2015 12:36
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

DaVViiD napisał:
    sprzedał bym to tylko kto mi to kupi ?
    Kolejny "amator watów"? ;)
    Charakterystyka jaka by nie była (te głośniki to jedna niewiadoma, więc nic nie daje żaden wykres; chyba, że sam się pokusisz i wykonasz pomiar - tylko, ze kłopot z tm taki, że się nie opłaca...
    A ta powyżej wygląda mi na charakterystyki tego głośnika w różnych pojemnościach obudowy, chociaż nie do końca jestem pewien... ;) Ja w każdym razie nie opierałbym się na niej.
    Te 32 Hz w 12 litrach może i byłoby możliwe - w jakimś konkretnym egzemplarzu, ale i tak sprawność jest ... skromniutka. :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME