Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EPSON EMP-TW20 - Podłączenie Projektora VGA/S-Video + 2 Monitory DO Komputera

darksebi994 20 Paź 2015 23:36 642 2
  • #1 20 Paź 2015 23:36
    darksebi994
    Poziom 6  

Witam, pytam ponieważ kompletnie nic nie wpada mi do głowy, otóz...
    Posiadam kartę graficzną ATI Radeon HD6850 z trzema wyjściami na obraz - DVI, HDMI oraz DisplayPort.
    Aktualnie posiadam i używam dwa monitory, HP w2007v VGA, pierwszy "główny" podłączony przez przejściówkę z VGA na DVI do DVI a drugi "dodatkowy" przez przejściówkę z VGA na DisplayPort przez DisplayPort.
    Jestem zadowolony z takiego połączenia ale niedługo mogę dostać za kilka groszy projektor EPSON EMP-TW20 z niskim licznikiem lampy i moje pytanie brzmi, jak mogę podłączyć ten projektor do komputera jako "trzeci" monitor? Może być również opcja, żeby projektor działał razem z "dodatkowym" monitorem, w sensie mógłby być obraz z projektora i monitora dodatkowego jednocześnie ten sam (do jednego wyjścia w karcie? ), choć wolałbym, żeby projektor działał jako trzeci monitor.
    Proszę o rady czy jest jakiś sposób na to.
    Dodam, że kabel sygnałowy od komputera do projektora mógłby wynieść długość nawet do 10ciu metrów.
    Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

0 2
  • #2 21 Paź 2015 22:32
    darksebi994
    Poziom 6  

Upupup... !!!

0
  • #3 22 Paź 2015 11:45
    Polon_us
    Poziom 41  

Za wiele możliwości kolega nie ma. Standardowa karta graficzna zapewnia połączenie tylko dwóch urządzeń, mimo trzech gniazd wyjściowych.
    Połączenia równoległego VGA sugerowałbym nie próbować - prowadzi do zwykle do chaosu na linii - komputer(karta) i podłączonych do danego wyjścia urządzeń.

darksebi994 napisał:
    choć wolałbym, żeby projektor działał jako trzeci monitor.

Kolega może wykorzystać adapter USB to VGA -> Link
    Taki, jak na poniższym zdjęciu. Sądzę, że uda się znaleźć tego rodzaju adapter na polskim rynku.

EPSON EMP-TW20 - Podłączenie Projektora VGA/S-Video + 2 Monitory DO Komputera

0