Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio samochodowe - zmiana kaseciaka na bluetooth

20 Paź 2015 23:38 1173 2
  • Poziom 14  
    Witam,

Nie wiem czy to odpowiedni dział, ale lepszego nie znalazłem.
    Do rzeczy. Mam radio samochodowe z modułem kasetowym. Niestety producent nie chciał się na nim podpisać. Gra ono całkiem ok, lecz kasety to raczej obiekt muzealny więc w mojej chorej głowie zaświtał projekt zamiany modułu kasetowego na bluetooth. Żeby nie robić wszystkiego od podstaw kupiłem równie chińskie słuchawki bluetooth stereo. Spiąłem zasilanie radia i słuchawek, podpiąłem się z dźwiękiem ze słuchawek w przedwzmacniacz radia i nawet działa. Niestety kawałek słuchawek wisi obecnie na kablach wystających z radia i muszę każdym urządzeniem sterować osobno. Chciałbym bardziej zintegrować oba urządzenia tak żeby modułem bluetooth mógł sterować za pomocą przycisków radia. Mógłbym to zrobić za pomocą mnóstwa tranzystorów, ale moja chora głowa karze mi przeprogramować procesor, żeby przy okazji czegoś nowego się nauczyć. Niestety nie mam pojęcia jak to zrobić.

W radiu siedzą 2 kości Philipsa P83CE528EFB I P83CE654FFB

Wyszło mi opowiadanie. Sorry. :|
  • Poziom 29  
    Jakie mnóstwo tranzystorów? W gammach V wstawiało się transmiter fm bez transmitera (sam odtwarzacz z niego) i klawisze zmiany piosenek podpinało się pod te od przewijania, a resztę załączonym pilotem.
  • Poziom 14  
    No może nie takie mnóstwo tych tranzystorów. Przy odrobinie szczęścia wystarczyłby jeden do wygenerowania impulsu 5 sekund potrzebnego do włączenia BT po przełączeniu trybu. Resztę klawiszy można by pospinać i gotowe. Jednak tak jak pisałem. Wolałbym troszkę radio przeprogramować, żeby obsługa BT szła przez procek i może na wyświetlaczy pojawiało się "BT" zamiast "Tape". O ile to możliwe, bo nie mogę nic znaleźć o tych kościach philipsa.