Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ARISTON 100 V CA - Przegrzewanie wody, duży płomień świeczki

wildcat3 20 Oct 2015 23:46 1215 10
    wildcat3
    Level 10  
    Posiadam gazowy pojemnościowy podgrzewacz wody ARISTON 100 V CA.

Problemem jest przegrzewanie wody w przypadku małego zużycia (np. przez cały dzień użycie kilka razy). Przy braku użycia przez dzień wieczorem leci wrzątek, a i może para wylecieć.

Temperatura jest ustawiona na minimalną.

Przyglądałem się wielkości płomienia na świeczce.... w Instrukcji jest, że powinien być ok 2-3 cm, u mnie jest jakieś 5-6 cm.
    Próbowałem przykręcić gaz na świeczkę (wg instrukcji śrubka nr 12 na rys. S). Niestety jest dokręcona na max (a gdy odkręcam to i tak płomień się nie zwiększa).

Czy można coś zrobić w tym problemem?

Pozdrawiam,
    Mariusz
    zybi86
    Level 11  
    Na jakim gazie urządzenie pracuje ??
  • Helpful post
    Bobbo
    Level 22  
    O wielkości świeczki decyduje średnica dyszy. Należy sprawdzić ciśnienie gazu i wielkość dyszy
    zybi86
    Level 11  
    Bobbo dlatego napisałem !
    Istnieje możliwość, że pracuje na propanie a nie została zmieniona fabryczna dysza na gaz ZIEMNY (G20/GZ-50). Jeśli pracuje na gazie ziemnym, a dysza jest założona od LPG (G30/G31) to będzie niski płomień bo jest mniejsze ciśnienie gazu ziemnego i mniejsza średnica dyszy. Jeśli pracuje na LPG, a dysza nie została zmieniona to będzie bardzo duży płomień ze względu na to, że dysza do gazu ziemnego ma większą średnice niż do LPG i na dodatek ciśnienie gazu LPG jest 2x wyższe niż gazu ziemnego.

Jeśli ktoś próbował przepychać dysze to istnieje możliwość, że została powiększona!
    wildcat3
    Level 10  
    zybi86 wrote:
    Na jakim gazie urządzenie pracuje ??

Gaz ziemny (sieciowy).
    mitsurugi
    Level 25  
    Tylko, że gaz ziemny dzieli się na trzy rodzaje: GZ 50, GZ41,5 i GZ 35 co ma duży wpływ na wielkość zamontowanej dyszy.
    wildcat3
    Level 10  
    mitsurugi wrote:
    Tylko, że gaz ziemny dzieli się na trzy rodzaje: GZ 50, GZ41,5 i GZ 35 co ma duży wpływ na wielkość zamontowanej dyszy.

Przeglądnąłem wszystkie dostępne u mnie dokumenty: umowa, OWU, faktura... i nie znajduje odpowiedzi..... Zadałem pytanie na e-BOK.... może mi odpowiedzą.
    wildcat3
    Level 10  
    mitsurugi wrote:

Uzyskałem odpowiedź, że domu dostarczany jest gaz wysokometanowy grupy E.... cokolwiek by to nie miało znaczyć :-)
    mitsurugi
    Level 25  
    Możesz zadzwonić do jakiego instalatora z twojego regionu i jego zapytać o rodzaj gazu.
    wildcat3
    Level 10  
    Niestety na razie problem nie został rozwiązany :-( Przy niewielkim zużyciu wody jej temperatura bardzo wzrasta.
    Zbigniew Rusek
    Level 36  
    wildcat3 wrote:
    mitsurugi wrote:

Uzyskałem odpowiedź, że domu dostarczany jest gaz wysokometanowy grupy E.... cokolwiek by to nie miało znaczyć :-)
    Jeśli wysokometanowy, to GZ-50 (dawniej GZ-12), wartość opałowa (wg dawnych jednostek) ok. 8500Kcal/m3).