Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zlutowanie słuchawek sony do nowego mini-jack.

21 Paź 2015 06:54 732 3
  • Poziom 8  
    Witam.
    Mam takowy problem, że coś mi się z wtyką mini-jack zrobiło, że telefon nie wykrywał słuchawek.
    Z racji, że słuchawki dobrze grają, chcę je zostawić tylko zmienić wtyk z innych słuchawek.
    I teraz tak, na zdjęciu kolor kabla czarny to nowy wtyk, a biały słuchawki.
    Nie mam pojęcia jak to z sobą zlutować żeby działało. Multum kabli, jakieś sznureczki itp.
    Jakby ktoś mógłby mi powiedzieć, jak to zlutować z sobą byłbym wdzięczny.
    Słuchawki to standardowe sony
    Tutaj zdjęcie kabli
  • Poziom 28  
    Dałoby się to zrobić, ale trzeba mieć trochę zdolności manualnych. Ogólnie to odcinasz starą wtyczkę, nożykiem rozcinasz wtyczkę, lutujesz przewody, na to gorący klej a na niego opaska termokurczliwa i podgrzewasz. I nawet ładnie wyjdzie jak sie postarasz
  • Poziom 8  
    A nie da rady inaczej? Bo.zrobiłem jak mówiłeś i efekt jest taki, że po rozcieciu minijacka był plastik twardy i nijak to rozciac. Próbowałem go spalić nad gazowka i się spalił ale razem z resztą wtyki.
  • Poziom 28  
    Ehh, ten twardy plastik miałeś zostawić, a do pinów które stały się dostępne przylutować kable. Teraz pozostaje ci już tylko kupić taką wtyczkę do samodzielnego montażu (jak znajdziesz bo ja nie znalazłem w internecie są maksymalnie tylko 4 pin) i polutować