Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Po wyłączeniu komputera świeci dioda czytnika kart

21 Paź 2015 07:03 1617 7
  • Poziom 17  
    Witam. Mam problem ze świecącą diodą czytnika kart po wyłączeniu PC-ta. Mysz gaśnie, tyle że podłączona pod USB 2.0. Wiem że ów problem był już gęsto opisywany tyle że moja płyta Gigabyte ga-b85m-d3h-a ma już UEFI i nie bardzo wiem gdzie szukać. Ze znajomych mi w Bios pojęć niby wszystko w stylu "wake up USB" jest na Disabled. UEFI jest dość rozbudowane i się gubię. Czytnik kart to MODECOM CR 108-3.0. Gdyby ktoś z Forumowiczów miał jakiś pomysł, będę wdzięczny.
  • Poziom 23  
    Czytnik jest zasilany z 5v stand-by. Jeżeli na prawdę przejmujesz się tym, że dioda sobie świeci to poszukaj na płycie zworki do ustawienia źródła zasilania (5v/5vSB). Powinna być w okolicy portu usb do którego podłączony jest czytnik.

Dodano po 3 [minuty]:

Tryb UEFI można wyłączyć. Czasem dużo opcji jest widoczne dopiero w "klasyxznym" trybie
  • Poziom 17  
    Już chyba wiem o co chodzi, może komuś się przyda. Gigabyte tą płytę wyposażył w technologię GIGABYTE On/Off Charge umożliwiającą ładowanie np. IPhona bez względu na to czy komp jest włączony czy nie. Teraz szukam jak to wyłączyć.
  • Poziom 23  
    Ta funkcja podbija natężenie portu usb. Wątpie że ma jakikolwiek wpływ na wyłączony komputer.
  • Poziom 17  
    "Technologia GIGABYTE On/Off Charge pozwala na ładowanie iPhone, iPad oraz iPod Touch bez względu na to czy twój PC jest włączony czy wyłączony. Pochodząca od entuzjastycznie przyjętej technologii 3x USB Power, On/Off Charge pozwala na uzyskanie większej mocy z portów USB niż standardowo, tak aby ładowanie poprzez PC było tak szybkie jak przy użyciu ładowarki.." cytat ze strony http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-b85m-d3hrev_10 więc wychodzi na to że na części portów po wyłączeniu kompa napięcie pozostaje a czytnik zasilany jest właśnie z wewnętrznego gniazda portu USB 3.0.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Wyłączenie On/Off Charge :
    Bios: Power Management-> ErP Support->Enabled ( Tryb 1W w Standby ).
    U mnie na GA-M68M-SP2 napięcie w gniazdach USB przestało się pojawiać po wyłączeniu PC.
  • Pomocny post
    Moderator - Komputery Serwis
    Przełączenie ErP na Enabled rozwiąże problem. Nie trzeba zmieniać trybu Uefi na Legacy BIOS. Jako mankament rozwiązania z ErP - wszystko przestaje być na stand-by, tak więc włączanie komputera za pomocą myszy/klawiatury nie będzie działać, również wake-on-lan nie będzie działać (tym niemniej raczej niewiele osób z niego korzysta).
  • Poziom 17  
    I dokładnie jest tak jak napisał dt1. A włączanie stacjonarnego komputera klawiszami jak i siecią uważam za zbędne dla szarego użytkownika. Temat uważam za wyczerpany. Dziękuję wszystkim za pomoc.