Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer nie wyszukuje karty graficznej.

wojtek11o 21 Paź 2015 11:57 582 5
  • #1 21 Paź 2015 11:57
    wojtek11o
    Poziom 8  

Witam
    Wczoraj instalowałem nową grę ("Starcraft 2").Grałem w nią z godzinę a gdy mi się znudziła wyłączyłem ją a następnie wyłączyłem komputer (w czasie tych czynności nie działo się nic podejrzanego żadnych nietypowych dźwięków czy spięć.Komputer wyłączył się normalnie, dodam jeszcze że wyłączyłem po tym listwę).
    Gdy przyszedłem po kilku godzinach po włączeniu listwy i komputera zastałem ciemny ekran .Z początku myślałem że to z powodu nie styczności kabla albo zasilacz od monitora się odłączył. Jednak to nie okazało się problemem.
    Podłączyłem więc (ten sam) kabel do innego wejścia w komputerze a mianowicie do płyty głównej. Gdy ekran się pojawił zobaczyłem pulpit i okienko które informowało mnie o instalacji sterowników do grafiki tej z płyty głównej. Ekran na tej grafice jest taki jak wcześniej ale jak wiadomo jest ona zintegrowana i nie mogę grać w żadną grę ani wykonywać większych czynności. Chciałem zainstalować sterowniki do mojej głównej karty graficznej (GeForce GTS 450) ale instalator nie wyszukuje sprzętu.
    Poza tym komputer uruchamia mi się jakby 2 razy.Uruchamia się wiatraczek się kręci po czym staje i uruchamia się po sekundzie 2 raz (w internecie przeczytałem że może to być problem z bateria i robi się doubleboot).
    Gdy komputer jest włączony w mojej karcie graficznej normalnie działa wiatraczek i wszystko wydaje się być takie same jak wcześniej.Menedżer urządzeń pokazuje tylko 1 kartę graficzną ( tą zintegrowaną).
    PS. Kolega mówił że może to być problem baterii i że rozładowała się ona przez wyłączanie listwy.

PS.
    Płyta główna: Asus M4N68T-M-LE-V2
    Karta graficzna: GeForce GTS 450

Z góry dziękuję za pomoc !

0 5
  • #2 21 Paź 2015 14:55
    safbot1st
    Poziom 43  

wojtek11o napisał:
    PS.
    Płyta główna: Asus M4N68T-M-LE-V2
    Karta graficzna: GeForce GTS 450

To nie jest pełna lista.
    Podaj przynajmniej model i markę zasilacza.

Dodano po 48 [sekundy]:

wojtek11o napisał:
    PS. Kolega mówił że może to być problem baterii i że rozładowała się ona przez wyłączanie listwy.

Koledze za uwagi podziękujemy.

0
  • #3 21 Paź 2015 16:39
    dawox99
    Poziom 13  

Cytat:
    Kolega mówił że może to być problem baterii i że rozładowała się ona przez wyłączanie listwy.

Jak powiedział kolega wyżej to ty SWOJEGO kolegi nie słuchaj, bo większej bzdury nie słyszałem - a słyszałem wiele.
    Po 1: Podaj całą specyfikacje komputera... tyle to nam nie wiele mówi...
    Po 2: Nikt inny nie korzysta z komputera? Możliwe że podczas korzystania przez innego użytkownika coś się stało i po prostu się nie przyznał.
    Po 3: Ostatnio nie wykonywałeś nim żadnych "gwałtownych" ruchów? Nie upadł? Nie "opadł" jakoś dziwnie? (czasami podczas ruchu komputerem ześlizgną się nóżki i komputer opadnie trochę, nie oznacza to że od razu coś się zepsuje ale kto wie?)
    Po 4: Jeżeli działo się coś jak w punkcie 2 to sprawdź czy karta graficzna jest w jednym kawałku, i czy jest dobrze wpięta.

Zrób to co ci napisałem i spróbujemy coś zdziałać. W tej chwili nie jestem ci w stanie nic powiedzieć gdyż komputer z reguły sam z siebie się nie zepsuje po wyłączeniu systemu... Jest jeszcze opcja że doszło do spięcia w sieci elektrycznej (burza, jakiś skok napięcia) i karta graficzna się wyłożyła. Jak już się zdecydujesz do rozkręcenia kompa wyjmij kartę i włóż go innego kompa - to wyjaśni nam czy to karta padła czy to wina innego układu.

0
  • #4 21 Paź 2015 22:19
    wojtek11o
    Poziom 8  

Nikt nie korzystał z mojego komputera i nie upadł....Karta się nie odłączyła sprawdzałem ( wyciągnąłem ją przedmuchałem złącza i z powrotem umieściłem na miejscu i dalej jej nie widzi )

0
  • #5 21 Paź 2015 22:32
    timon22332233
    Poziom 23  

Karta zmarła śmiercią zasilaczową. Trzeba tyklo się upewnić sprawdzając ją w innym pc.

1
  • #6 21 Paź 2015 22:51
    safbot1st
    Poziom 43  

Atrapę pod tytułem "Feel" radzę zutylizować.
    Odsyłam do lektury:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

1
  Szukaj w 5mln produktów