Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Outlook 2013] Jak przenieść pliki poczty na dysk D?

PeCha 21 Oct 2015 15:30 4986 5
    PeCha
    Level 12  
    Witam.

Przeinstalowałem sobie system (Win7 x64) i przy okazji przesiadłem się na Outlooka 2013.
    W związku z ograniczoną ilością miejsca na partycji C:/ chciałbym przenieść pliki poczty na partycję D:/
    Chciałbym skonfigurować sobie 4 konta w Outlooku, więc pliki mogą być duże, dlatego wolę zabezpieczyć się zawczasu.

Jak to zrobić?
    Mógłby ktoś krok po kroku napisać co i jak zrobić, żeby działało?

Dzięki!
    PeCha
    Level 12  
    Dzięki bardzo!
    Mam jeszcze jedno pytanie, bo nie najlepiej sobie radzę z angielskim.
    Pierwsza część, ta o zmianie folderu docelowego jest dla mnie zrozumiała i tu nie ma problemu.
    Chodzi o drugą część.
    Chodzi w niej o tworzenie nowego konta? Czy to się tyczy sytuacji, jak mam już założone konto i zmieniłem folder docelowy?
    Czyli w wypadku jak jestem po formacie, nie mam żadnego konta, to po zmianie folderu docelowego, zwyczajnie zakładam nowe konto/konta w Outlooku?
    Dziarski Hank
    Level 32  
    Dokładnie tak. Zmieniasz ścieżkę i zakładasz nowe konto. Potem tylko sprawdzasz, czy faktycznie folder z danymi został utworzony w nowym miejscu.
    PeCha
    Level 12  
    Zmieniłem ścieżkę w rejestrze, ale po dodaniu kont okazało się, ze pliki są zapisane na dysku C:\Users\...\Outlook\

Po wejściu w Ustawienia kont -> Pliki danych -> Ustawienia jest ścieżka do pliku, ale przycisk "Przeglądaj" jest nie aktywny. Myślałem, że może da się ręcznie zmienić ścieżkę, ale też nie można zmienić.

Zauważyłem, że pliki mają rozszerzenie .pst, a ustawienie w rejestrze chyba dotyczyło plików .ost.

Gdzieś mignęła mi w internecie opcja, z której zapamiętałem, że w rejestrze dodaje się ForcePSTPath, ale nie wiem już gdzie to było i czy sposób dodania jest taki sam, jak opisany w linku podanym wyżej.

Wiecie co z tym zrobić?
    Czy najpierw powinienem usunąć wszystkie konta, żeby po całej operacji ustawić je jeszcze raz?

I jeszcze jedno pytanie, ale odnoście już zakładania konta.
    Ustawiłem trzy konta. Na dwa pobrały się wszystkie wiadomości, a na trzecie tylko 50 najstarszych. Oczywiście ustawienia były takie same wszędzie.
    Wiecie jak można to naprawić?
    Ogólnie najbardziej zależy mi właśnie na koncie z którego pobrało się najmniej wiadomości.
    yukkuri
    Level 8  
    PeCha wrote:
    ForcePSTPath

Masz na myśli takie rozwiązanie: Change default location for pst and ost files?

hmmm... muszę sprawdzić czy mi to zadziała na dysku sieciowym. Można by to wymusić z Active Directory. Jak do tej pory zrobiłem sobie Outlooka portable i mogę odpalać go na dowolnie zdefiniowanej ścieżce (bez kreowania profili na każdym komputerze danego użytkownika). Niestety problemem są klucze Outlooka :( bo to rozwiązanie wymaga dodania klucza podczas tworzenia wersji portable co sprawia, że dla wszystkich 50 komputerów musiał bym tworzyć wersję portable ręcznie co jest bardzo smutne i nic nie daje. Przejrzę jutro twój pomysł i zobaczę czy da się z tym jeszcze coś zrobić może ci się to przyda.