Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zakup pierwszego TV LCD - jaki wybrać?

SoCool 21 Oct 2015 15:55 984 15
    SoCool
    Level 12  
    Witam,

Od kilku dni przeszukuję wątki i testy i tu i w innych miejscach w sieci. Potrzebuję zakupić TV do ogólnego zastosowania. Gry na pewno nie. Prędzej przeglądanie fotek. Aktualnie posiadam :) 21" JVC CRT i pewnie wkrótce będzie to model poszukiwany przez muzea więc czas na zmiany...

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? około 15-20m^2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? około 2-3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? najczęściej 1-2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? głównie na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? są rolety do pełnego zaciemnienia w razie potrzeby
    7. Jaki masz obecnie telewizor? 21" CRT JVC :)
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? myślę nad zasadnością 4k do foto i adroida do obsługi ze smartfona
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? kablówka
    10 .Jakie urządzenia? - smartfon?
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3-4max
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? w laptopie tylko matowe, w tv nie wiem
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, seriale
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
    16. Preferencje co do marki? Sony, LG, Samsung, Philips
    17. Preferencje co do wielkości? 46-55 cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? nie wiem - jeszcze...
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? raczej wieczory
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3000-4000
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie potrzebne

Telewizor będzie umieszczony na wysokości około 150cm w narożniku składającym się z dwóch ścian około 150cm każda.

Proszę o poradę czy warto inwestować w 4K bo właściwie tylko pod fotki może się to aktualnie nadać, a mam świadomość, że za takie dodatki słono się płaci...
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    SoCool
    Level 12  
    Dziękuję za podpowiedzi.
    Ten philips zbliża się do górnej granicy portfela. Zastanawiam się natomiast czy wykorzystam w pełni ambilight w przypadku gdy tv jest montowany w rogu, a nie na płaskiej ścianie?
    Z tym 4k to po prostu nie warto bo nie ma materiałów czy na razie to jest zbyteczny koszt za dodatek bez możliwości pełnego wykorzystania?
    Czytałem jeszcze na temat kalibracji TV. Czy to dotyczy wszystkich modeli? Tego również?
    Gdzie w Krk można go obejrzeć i kupić powiedzmy w dniu dzisiejszym, gdybym się zdecydował? Co prawda jeszcze nie kupowałem według polecenia z forum, ale może warto sprawdzić takie rozwiązanie, tym bardziej, że w temacie TV nie siedzę a żona już ściga o zakup...

Czy zakup na odległość może być ryzykowny? W sensie gwarancji? Czy np uszkodzonych pixeli? Czy może jeszcze trzeba na coś zwrócić uwagę?
    User removed account
    Level 1  
    User removed account
    Level 1  
    User removed account
    Level 1  
    irekr
    Moderator
    Na allegro nie kupuje sie takiej elektroniki.
    W Krakowie:
    W EURO nie ma obecnie ani sztuki.
    W Saturnie nie ma w całym województwie małopolskim.
    W Mediamarktcie jest kilka sztuk w M1 i egzemplarz ekspozycyjny w Solvay Park.
    Czyli masz kurs na Al. Pokoju....
    SoCool
    Level 12  
    LOCOLOCO wrote:
    To masz 3599 zł z kalibracją

W Krk w media są po 3999 według strony www.
    User removed account
    Level 1  
    SoCool
    Level 12  
    Za namową jednego użytkownika poczytałem jeszcze testy i opinie w sieci na temat tego Philipsa. Niestety znajduję więcej narzekań niż pozytywów. Głównie to problemy z płynnością działania i samym androidem. W związku z czym chyba jednak odpuszczę ten TV na korzyść Samsunga UE55H6400. Ten ma zdecydowanie więcej opinii pozytywnych niż narzekań... Co o nim myślicie? Pod moje wymagania i potrzeby nada się?
    User removed account
    Level 1  
    SoCool
    Level 12  
    Jednak po przestudiowaniu wielu forów i opinii oraz po naocznych testach i rozmowach ze sprzedawcami w marketach odpuściłem tego Philipsa na rzecz Samsunga UE55H6400. Moje podsumowanie według zebranych informacji:
    Android być może tak, ale jeszcze nie teraz. Przeważająca ilość opinii które znalazłem w sieci lub uzyskałem bezpośrednio od sprzedawców mówi, że niestety TV z andkiem dłużej się uruchamia, muli i często coś nie działa jak powinno. I niestety nie jest to zależne od wersji TV czy samego androida. 4K to pewnie będzie kolejny telewizor za kilka lat - na teraz jest to nieuzasadnione ekonomicznie i brak szerokodostępnych treści pod 4K. Amblilight od Philipsa w przypadku TV powieszonego w narożniku nie ma sensu bo taki TV według zaleceń producenta, powinien wisieć na ścianie prostej w odpowiedniej odległości, żeby światło mogło się odpowiednio odbijać i rozchodzić.
    Nowy TV zakupiony przez allegro. Generalnie to model zeszłoroczny i kończą się zapasy. W MM sprzedawca polecał mi aktualny model, ale jak wspomniałem o dostępności i cenie to bez wątpliwości stwierdził, że warto ten zeszłoroczny. Aktualnie jest to prawdopodobnie najlepszy stosunek jakości do ceny. Dokupiłem też uchwyt Hama (polecony w MM, kupiony przez Allegro), który jest bardzo stabilny i ma wiele możliwości regulacji. Generalnie na wstępnie jestem zadowolony z zakupu. A sam TV potrzebuje więcej czasu, żeby rozpracować ogrom funkcji. Na początek ustawienia standardowe bez kalibracji są zdecydowanie wystarczające. Pewnie z czasem jak zacznę grzebać w ustawieniach to dobiorę coś pod siebie. Ale profesjonalna kalibracja w moim przypadku wydaje się przerostem formy nad treścią.

Dziękuję wszystkim za pomoc w doborze sprzętu i służę informacją, gdyby były jakieś pytania.