Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW E46 320I - Dobór Przepływomierza e46

21 Paź 2015 15:56 7443 36
  • Poziom 8  
    Witam padł mi przepływomierz marki SKV kupiłem niby orginal z simensa ale uzywany. Na SKV falował na obrotach gasł i szarpało jak założylem simensa ma problem z odpaleniem na zimnym silniku (odpali i gasnie) a jak juz odpali to szarpie az temp nie wyjdzie za niebieskie na ciepłym jest wszystko ok. Pytanie takie jakiej firmy przepływke mam kupic orginal boscha mowa czy nowa org Simensa? czy tez jakas inna prosze o pomoc.Auto BMW E46 320i 170km 2001r
  • Specjalista - Samochody Ciężarowe
    Podaj 7 ostatnich cyfr nr nadwozia
  • Poziom 8  
    Nr FU03100
  • Specjalista - Samochody Ciężarowe
    Możesz kupić oryginał nr 13 62 1 432 356 za ok 1619 zł lub np VDO nr 5WK96050Z dostępny w InterCars za ok 1135. Oba to produkty markowe i na 100% będą działać poprawnie. Są jeszcze dostępne różnej maści zamienniki ale z nimi to już jest loteria.
  • Poziom 8  
    W salonie bosch powiedzieli mi ze do mojego auto org z boscha za 1000zl jest a w rodonie ze org simensa za 900zl te. Beda one pasowaly czy jak to jest bo to co napisałeś to znalazlem na necie PRZEPŁYWOMIERZ 5WK96050 VDO BMW E46 E39 HYUNDAI. TO jak w salonie bosch bym powiedział ze takie potrzebuue to dadza mi z tymi nr czy jak? a Ja na przepływce mam nr 5WK9605 a ty napisałeś ze z nr 5WK96050
  • Poziom 41  
    Tak jak kolega saron22 napisał oryginał to 13621432356 a Siemens 5WK96050Z. Na PW podam ci namiar na sklep.
  • Poziom 8  
    ok czyli odpada?
  • Poziom 41  
    Boscha sprzęt 3 razy już trafiłem felerny. Kup Siemensa.
    Pewny jesteś, że masz uszkodzony tylko przepływomierz?
  • Poziom 8  
    na kompie wyskakuje błąd zbyt uboga mieszanka paliwa i limit sterowania mieszanka paliwa cyl 3

Dodano po 46 [sekundy]:

na odpiętej przepływce chodzi ok lecz jest troche slabszy i wiecej pali
  • Poziom 41  
    Sprawdź cały dolot na szczelność, łącznie z oringami wtryskiwaczy.
  • Poziom 8  
    dolot od wlotu w zderzaku jest szczelny a to z wtryskiwaczami jak to sprawdzic?

Dodano po 2 [minuty]:

ta bledy pokazuje na 3 cyl jak mialem przeplywke ok to nic nie wyskakiwalo dopiero jak zaczela sie piepszyc to to pokazywalo

Dodano po 1 [minuty]:

a i wymienialem w nim wszystkie swiece
  • Poziom 41  
    Ja wymieniłem 6 oringów wtryskiwaczy, tam gdzie wchodzą do kolektora. Jak? Odkręcasz magistralę paliwa i wyjmujesz wtryskiwacze. U mnie jeden miał uszkodzenie i też siało błędami i nierówno pracował. No i więcej palił.
    Szczelność dolotu dopiero sprawdzasz za przepływomierzem. Jaki sens ma sprawdzanie od zderzaka do filtra powietrza?
  • Poziom 8  
    Podjechałem do mechanika pod kompem pokazało że:
    Limit sterowania mieszanka paliwa
    Zbyt uboga dawka paliwa
    i że uszkodzony przepływomierz
    auto ciężko odpalało na zimnym i falowało na obrotach (na ciepłym silniku odpala na strzał i nie faluja obroty) wymienił mi przepływkę na orginal (ale uzywana z simensa) i świece po czym przez parę dni było ok ale błąd cały czas świecił i wyskakiwały dwa błędy Limit sterowania mieszanka paliwa
    Zbyt uboga dawka paliwa, dziś rano auto bardzo ciężko odpalało bez gazu cały czas gasło. Po odpaleniu i ujechaniu z 100m auto zaczęło mulić falować na obrotach, na reakcje na gaz gasło lecz gdy wskażnik od temp przekroczył niebieski pasek auto chodzi wszystko jest ok lecz gdy na kom pokazuje mniej paliwa niż na 100km auto czasami szarpie, muli tak jak by nie miał paliwa. Po podłączeniu cały czas wyskakuje te błedy Limit sterowania mieszanka paliwa
    Zbyt uboga dawka paliwa cyl 3

Dodano po 1 [minuty]:

a to gdzie mam sprawdzic ten dolot?
  • Poziom 41  
    Od przepływomierza do kolektora, oringi przepustnicy, przepływomierza, uszczelki kolektora ssącego. Odpal auto i psikaj plakiem w pobliżu całego dolotu. Jak zmieni się praca silnika to znaczy, że idziesz dobrym tropem.
  • Poziom 8  
    na odpietej przeplywce jest wszystko ok tylko ze jest slabszy stroszke i wiecej pali
  • Poziom 41  
    To wymień przepływomierz, jaki to problem? Oryginał albo Siemens. BMW nie lubi zamienników.
  • Poziom 8  
    czyli psikac kolo przepływki tak? dobrym tropem to znaczy ze bedzie nieszczelny?
  • Poziom 41  
    Tak. Nie tylko koło przepływki, koło przepustnicy i w ogóle w okolicach kolektora ssącego.
  • Poziom 8  
    jakie objawy wtedy beda jesli bedzie nieszczelny? i pytanie czy wymienic przeplywke czy najpierwm patrzec z tymi oringami czy jak
  • Poziom 41  
    Plak kosztuje około 10zł. Przepływomierz około 750. Wybór chyba prosty? Zmieni się praca silnika gdy będzie nieszczelny.
  • Poziom 8  
    tak ale pisales cos o oringi przepustnicy i uszczelka kolektora ssacego
  • Poziom 42  
    Oddaj to auto mechanikowi i odbierz dopiero jak będzie zrobione. Spisz protokół przyjęcia i wydania. Zapłać tyle ile mechanik zażąda. Nie poganiaj mechanika, niech robi swoje bez presji że ty jutro rano musisz koniecznie do pracy dojechać właśnie tym autem. Z twoich pytań wnoszę że nie bardzo masz pojęcie jak działa dolot powietrza, gdzie siedzą wtryskiwacze i co musi być szczelne. Ale jeśli chcesz się bawić to ci pomogę. Na początek powiedz mi jaką wartość ma Podcisnienie w dolocie na wolnych obrotach, jak pracują sondy lambda - chodzi mi o ich napięcia w funkcji czasu.
  • Poziom 19  
    A nie wygląda to wam koledzy na zbyt niskie ciśnienie paliwa ?
    Gdy silnik jest na ssaniu to wymaga więcej paliwa i wtedy właśnie jest problem.
    Zanim wydasz te 1000zł na przepływomierz polecam zmierzyć ciśnienie paliwa.

Pozdrawiam.
  • Poziom 8  
    tylko zaczęło to się dziać po padnięciu przepływki
  • Poziom 33  
    Albo dziura w separatorze.
  • Poziom 8  
    to co polecacie zrobić?
  • Poziom 41  
    Najtaniej - sprawdź dolot na szczelność. Więcej pewnie sam nie zrobisz więc później mechanik.
  • Poziom 8  
    ok tylko wiecie jak mechanik wszystko wymieni skasuje dużo pieniędzy a i tak okaże się że to nie to dlatego zaryzykował bym z tą przepływką
  • Poziom 41  
    Masz jechać do mechanika a nie do "wymieniacza".
  • Poziom 8  
    Więc tak mechanik miał moje auto tydzień i stwierdził że się poddaje, sprawdził:
    dolot jest szczelny
    sondy wszystkie pracuje i jest wszystko ok z nimi
    ciśnienie paliwa i pompa wszystko działa poprawnie
    świece i cewki tez wszystkie działają prawidłowo
    wymienił mi filtr paliwa jakiś specialny z podciśnieniem i filtr oleju
    czujnik temperatury co jest na wężu od chłodnicy działa pokazuje dobrą temp
    a na kompie nadal byskakuje błąd E3 i E4 czyli mieszanka paliwa przekroczono dopuszczalny zakres i co dalej mam zrobić