Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie przez rs232 PC -> czujnik pola magnetycznego

rubaszny 21 Paź 2015 16:06 516 5
  • #1 21 Paź 2015 16:06
    rubaszny
    Poziom 7  

Witam,
    Przygotowuje program pod czujnik hmc1022 na panelu HMI. Czujnik mierzy natężenie pola magnetycznego, a wyniku chce otrzymać kąt w zakresie 0-360. dziesiątki, jedności i dziesiąte części mam już skalibrowane, problem mam z setką kąta.

Komunikacja (rs232) między czujnikiem a panelem działa poprawnie (użyty konwerter napięć rs-ttl). Aby dowiedzieć się więcej o tym co dzieje się na drodze komunikacji, postanowiłem podpiąć czujnik do komputera i za pomocą programu typu "serial port monitor" przypatrzeć się wysyłanym przez moduł czujnika danym. Z poziomu takiego programu, wysyłam taką samą komendę (pomiar kąta) "0x31" jak z panelu, natomiast nic się nie dzieje. Cokolwiek wyślę, brak odzewu.

Na załączniku wejście rs w panelu, gdzie wpinam czujnik - rozkład rxd, txd i gnd taki sam jak na PC, zatem komunikacja 1:1, bez krosowania.

0 5
  • SterControl
  • #2 21 Paź 2015 17:42
    sosarek

Poziom 43  

Skoro czujnik wymaga zastosowania konwertera TTL to tutaj także powinien być odpowiednio podłączony.

0
  • SterControl
  • #3 21 Paź 2015 17:45
    rubaszny
    Poziom 7  

Jest konwerter. Właśnie w tym sęk. Konfiguracja pinow ta sama, wszystko takie same a komunikacji brak.

0
  • #4 21 Paź 2015 18:06
    sosarek

Poziom 43  

Na pewno wszystko połączone?

Połączenie przez rs232 PC -> czujnik pola magnetycznego

0
  • #6 22 Paź 2015 13:26
    rubaszny
    Poziom 7  

No jest ok. Chyba wezme innego kompa "czystego",. Na tamtym pracuja inni ludzie, jest odpalonych 170 procesow, może coś zajmuje port bo w sumie musze za kazdym razem odpinac jakis przewód rs, natomiast narzedzia monitorujace nic nie wykrywaja nawet jak on jest podpiety. Nie mam zielonego pojęcia.

0
  Szukaj w 5mln produktów