Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Baofeng UV-82 - Programy PMR nie mogę zapisać

ramzes230 21 Paź 2015 17:17 4509 7
  • #1 21 Paź 2015 17:17
    ramzes230
    Poziom 4  

Przede wszystkim witam wszystkich, ponieważ to jest mój pierwszy wpis.

Zakupiłem Baofenga UV 82 i za pierona nie mogę zapisać kanałów PMR.

Mam ustawione na krok 6,25
    Mam częstotliwości PMR
    Wiem że muszę to wpisywać na górnej linijce
    Wiem jak wchodzić w kanały zapisane
    Tak użyłem wszystkich wyszukiwarek YouTube, Google jak i tutaj, i robiłem tak jak opisane

Dochodzę do momentu że daną częstotliwość chce zapisać, naciskam Menu poz. 27 wybieram kanał i np. wybieram 001 wychodzę z menu ale jak przejdę na kanały to nie ma tych zapisanych kanałów.
    Jak już zapisałem wszystkie kanały wchodząc na kanały nie wyświetla mi tych kanałów.

Proszę mądrzejszych i przede wszystkim bardziej cierpliwych o pomoc, jak to pieroństwo zaprogramować oraz czy muszę coś jeszcze ustawić.
    Z Navcommem się komunikuje OK na tych samych kanałach.

0 7
  • #3 21 Paź 2015 17:32
    ramzes230
    Poziom 4  

Tak widziałem już ten filmik.
    1. Nie wyjaśnia on mojego problemu
    2. Nie wiem czy mam grzebać i zmieniać coś więcej w ustawieniach częstotliwości.

Mały update

Kanały się zapisały ale jak nadaję tylko, jak puszczę PTT pokazuje inne częstotliwości.
    Wygląda mi to jak by miał inne częstotliwości na nadawanie a inne na odbiór.

Tak czy siak 50% sukcesu mam :)

0
  • #4 21 Paź 2015 17:36
    kriss51
    Moderator

Wykasuj zapisane komórki pamięci. Menu-28. Następnie ustaw na górnej linijce np. częstotliwość pierwszego kanału PMR i zapisz menu-27

Menu 27: MEM-CH
    Zapamiętywanie pod wybranym numerem częstotliwości będącej w danym momencie na górnym VFO (A).
    Przy wyborze numeru kanału (można to uczynić wprowadzając numer bezpośrednio z klawiatury
    numerycznej), te zajęte wyświetlane zostają w formacie CH-xxx. Oprócz częstotliwości zapamiętywane są
    również: moc nadawania (TXP), szerokość pasma (W/N), tony nadawcze i odbiorcze (R-DCS, T-DCS, RCTS
    i T-CTS), wybrana grupa S-Code i sposób ich emisji (PTT-ID) oraz czy jest aktywna blokada
    nadawania przy zajętości kanału (BCL). Z poziomu radia zapamiętanych kanałów nie da się edytować,
    jedynie można je skasować.

0
  • #5 21 Paź 2015 17:38
    worek110
    Poziom 13  

Dlaczego masz zmieniać coś w ustawieniach częstotliwości skoro ustawiasz sobie takie jakie potrzebujesz.Tu chodzi o sam fakt zapisania programów może masz je zapisane tylko musisz wejść w inna funkcje po zapisaniu kanałów.

0
  • #6 21 Paź 2015 17:42
    ramzes230
    Poziom 4  

Mały update

Kanały się zapisały ale jak nadaję tylko, jak puszczę PTT pokazuje inne częstotliwości.

1
  • #7 21 Paź 2015 17:49
    kriss51
    Moderator

ramzes230 napisał:

Może właśnie tak zaprogramowałeś. Edytować zapisanych komórek pamięci z poziomu radia nie można. Trzeba je skasować i jeszcze raz zaprogramować.

1
  • #8 21 Paź 2015 22:18
    ramzes230
    Poziom 4  

7 godzin na forach, googlach, youtubach oraz z waszą pomocą i wszystko OK.
    Ogarnąłem to cacko :)

0