Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Falownik SV015ic5 jak wykonać podłączenie

oculta 21 Paź 2015 20:21 1296 14
  • #1 21 Paź 2015 20:21
    oculta
    Poziom 11  

Witam posiadam falownik sv015ic5 oraz silnik MSG 802-4 B5 Firmy Kacperek o mocy 0.75/09 kW oraz dwa pedały sterujące przód(trzy żyłowe) i tył i mam pytanie dotyczące podłączenia jak wykonać czy te pedały podpinamy bezpośrednio pod falownik czy może przez jakie przekaźniki? i jak podłączyć silnik do tego wszystkiego żeby to grało a mianowicie gdy puszcze pedał silnik ma się zatrzymać i gdy ponownie nacisnę ma ruszyć z nastawioną prędkością tak samo do przodu jak i do tyłu

Falownik SV015ic5 jak wykonać podłączenie Falownik SV015ic5 jak wykonać podłączenie
    Falownik SV015ic5 jak wykonać podłączenie

0 14
  • Relpol
  • Pomocny post
    #2 21 Paź 2015 20:28
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Przecież w instrukcji masz napisane:
    P1 - START do przodu
    P2 - START do tyłu
    P3 - blokada pracy
    P4 - reset błędu
    P5 - JOG
    Sterujesz poprzez podawanie na te wejścia sygnału CM
    Więc pedały łączysz bezpośrednio do falownika. Pewnie w pedałach masz COM, NO, NC. Więc COM do CM, NO z pedału do przodu do P1, NO z pedału do tyłu do P2, a NC z obu pedałów do P3. Wtedy silnik będzie kręcić tylko jak pedały będą wciśnięte i zatrzymywać się, jak puścisz.

0
  • Relpol
  • #3 21 Paź 2015 21:57
    oculta
    Poziom 11  

ok dzięki może dam radę ;) jakiego przekroju kable mam zastosować do silnika i do falownika w pedałach też nie mam kabli ale tam chyba zwykłe sterownicze wystarczą 0.75-1?silnik też podłączam bezpośrednio z falownika z jego wyjść U V M ?

Dodano po 21 [minuty]:

aha no i w gwiazdę czy w trójkąt ten silnik?

Dodano po 49 [minuty]:

ok już wiem, że w trójkąt ma być połączone :)

0
  • #4 23 Paź 2015 06:21
    oculta
    Poziom 11  

Udało mi się podłączyć falownik pod silnik i o dziwo ruszyło ale najpierw musiałem ustawić opcje uruchamiania falownika (RS, klawiatura lub z panelu falownika ) ale pojawił się problem mianowicie gdy podpielem sterowanie pedalem i falownik nie uruchomił silnika po przez sterowanie pedalem i wyswietlil się błąd informujący o podaniu sygnału na zacisk BX czyli Stop. Moje pytanie jest takie czy jak ustawie na falownika sterowanie tymi pedalem czyli RX FX BX falownik mi normalnie ruszy z pedałów wcześniej tego nie miałem ustawionego może z tąd ten błąd. Czyli jak zadam nastawy sterowania z pedałów na falowniku powinno ruszyć mimo że po naciśnięciu jeden z pedałów będzie podawał sygnał "do przodu" drugi cały czas będzie podawał sygnał Stop na falownik ? Aha jeszcze pytanie dotyczące silnika jak zasilić i podłączyć wentylator który jest z nim zintegrowany skąd wziąść zasilanie i na jakie zaciski je podać silnik wentylatora ma zasilanie 230v a zaciski jak na 3fazowe ale pomiędzy dwoma zaciskami U V W (nie pamiętam którymi) jest wpięty jakiś dlawik albo coś takiego.

0
  • Pomocny post
    #5 23 Paź 2015 10:04
    Błażej

Fakt. Sygnał stop musi iść przez oba pedały połączone w szereg. Przez styki NC obu pedałów, ale szeregowo.Wtedy wciśnięcie któregokolwiek będzie kasowało sygnał stop na wejściu falownika.

0
  • Pomocny post
    #7 23 Paź 2015 10:21
    Błażej

Masz wyjście na przekaźnik wielofunkcyjny. Możesz z niego załączać element włączający wentylator. Na przykład przekaźnik właśnie.
    Pamiętaj, żeby do układu podłączyć jeszcze jakiś wyłącznik bezpieczeństwa.

0
  • #8 23 Paź 2015 10:31
    oculta
    Poziom 11  

Ok dokładam przekaźnik 24DC i podaje na sygnał 230v który biorę z esa zabezpieczającego mam zamontowany wyłącznik remontowy i zabezpieczenie. A w silniku na które styki podać L N. Czy to wyjście z falownika muszę wysterować czy zawsze się załącza przy rozpoczęciu pracy falownika?

0
  • #9 23 Paź 2015 10:38
    Błażej

Paragraf I - 54 instrukcji mówi ci, jak możesz sobie skonfigurować ten przekaźnik. Zdaje się, że przez fabrykę jest ustawiony tak, ze załącza się w momencie rozpoczęcia pracy. Wentylator zamontowany na silniku, to raczej nie jest silnik szczotkowy, ale indukcyjny. Nie ma oznaczeń na zaciskach? Jeśli nie, to podłączenie jest dowolne.

0
  • #11 23 Paź 2015 10:52
    Błażej

oculta napisał:
    Są oznaczenia UVW

Na czym? Na silniku głównym, czy silniku wentylatora silnika? Zdjęcia jakieś zamieść. I schemat tego, jak to podłączasz.
    Masz w ogóle instrukcję do tego falownika?

0
  • #13 23 Paź 2015 11:45
    Błażej

Akurat tak się składa, że instrukcja jest dostępna od ręki po wpisaniu w google typu falownika. Jak możesz w ogóle go konfigurować bez niej?

0