Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Peiying PY-6332 - jaka dioda podświetlająca pod wyświetlacz

jwiecki 21 Paź 2015 22:40 489 6
  • #1 21 Paź 2015 22:40
    jwiecki
    Poziom 2  

jwt
    wygląda na to że padło podświetlenie wyświetlacza w panelu w radiu Peiying PY-6332 kore dostałem "w prezencie".
    Radio gra więc wygląda że to padła tylko dioda podświetlająca.

Zdjęcie wylutowanej diody w zał. Radio Peiying PY-6332 - jaka dioda podświetlająca pod wyświetlacz

sprawdziłem że na stykach gdzie było wlutowane podświetlenie jest ~8,8V.
    samo podświetlenie (dioda) ma wymiar 18 x 55 mm.
    Pytanie gdzie mogę kupić taka diodę w W-wie ew. jaki to typ diody oraz jaki może być orientacyjny koszt takiej diody.

drugi wariant :gdzie w W-wie ew. mogę to szybko i tanio naprawić?

Z góry dziękuję za pomoc.
    Pzdr
    J

• #2 22 Paź 2015 00:16
    HD-VIDEO
    Poziom 34  

Diody nie widać jako załącznik; diody od 0,10zł. Pokaz tą diodę.

Naprawy możesz spróbować w grzybkach "sklep CB Radio/serwis". Tanio/drogo to nie wiem.

• Pomocny post
    #3 22 Paź 2015 00:20
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

To, co pokazałeś, to nie jest dioda, a cały panel podświetlający. Dioda lub diody będą zamontowane gdzieś wewnątrz tego elementu.

• Pomocny post
    #4 22 Paź 2015 09:33
    djlj24
    Spec od car audio

Jest pewnie jedna biała pod tym czarnym polem na zdjęciu u dołu. Mechanicznie będzie trzeba usunąć starą, zamontować nową .

• #5 22 Paź 2015 16:55
    jwiecki
    Poziom 2  

Cześć,
    dziękuję za tak szybki odzew - oczywiście macie rację -w tzw międzyczasie dobrałem się do tego panelu i na końcu jest dioda 3x4x2,5 mm: Radio Peiying PY-6332 - jaka dioda podświetlająca pod wyświetlacz
    i teraz pytanie jaką i gdzie mogę taką diodę kupić (W-wa). Jak pisałem zmierzyłem że na stykach gdzie dioda była wlutowana jest 8,8V.
    Pzdr
    J

• Pomocny post
    #6 22 Paź 2015 17:57
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Dioda ta na pewno jest zasilana przez jakiś rezystor. W sumie wsadziłbym nawet jasną okrągłą diodę, a jeśli zajdzie potrzeba to trochę ją przypiłowując. Jeśli po wsadzeniu pojawią się jakieś smugi i cienie, to zmatów bardzo drobnym papierem lub pilnikiem czoło diody, co rozproszy światło. Co do zasilania, to odpowiedni dobór rezystora lub dołożenie dodatkowego załatwi sprawę.

• #7 22 Paź 2015 20:32
    jwiecki
    Poziom 2  

hej, za radą Błazeja (i reszty was) wziąłem pierwszą diodę jaką znalazłem w domu 3 mm (niebieska) zmatowiłem papierkiem 1200 i podlutowałem na próbę i wygląda że działa. jutro kupię jakiś pasujący kolorek i wygląda że będzie ok.
    PS. rezystora nie było wiec go nie dawałem. Wszystkim dziękuję za rady i temat zamykam.
    J

Radio Peiying PY-6332 - jaka dioda podświetlająca pod wyświetlacz

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME