Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

superb 1.8 turbo - Czujnik cofania.

andrzej0205 21 Oct 2015 22:43 984 6
    andrzej0205
    Level 10  
    Witam i proszę o pomoc. W skodzie superb 1.8 turbo z 2003r. po wrzuceniu wstecznego biegu brak sygnału i brak wstecznego światła. Po zlokalizowaniu gdzie jest czujnik i odkręceniu (łapy, zabezpieczenia) zaczeły się schody. Jak? wyjąć plastikową obudowę osłaniającą czujnik ze skrzyni biegów. Ani w prawo ani w lewo ani podważenie... zero reakcji. A miejsca na te czynnści brak ledwo co ręka wchodzi. Wymontowałem filtr powietrza, troche lepiej.
    Czy opuszczenie skrzyni coś da?
    Jak wyjąc to ustrojstwo?
    :cry:
  • Helpful post
    RafalGT2
    Level 24  
    A czy jesteś pewien że to czujnik zwierałes go na krótko ? Tam dosyć często gniły wiązki :)
    andrzej0205
    Level 10  
    Rafał...dzięki za odpowiedz!!!
    Zwarcie na krótko nie wchodzi w grę ponieważ nie wiem które zewrzeć. Po pierwsze od samego czujnika wychodzi nie wiem ile przewodów bo nie widzę ale na drugim końcu kabla jest wtyczka a w niej chyba cztery gniazda. Sama wiązka przewodów wygląda dobrze...właściwie co tam można zobaczyć jak tam tak ciasno że nic nie widać. Myślałem o niej aby zewrzeć i sprawdzić czy zapali się chociaż światło wstecznego lub usłysze sygnał wstecznego, ale nie wiem które zewrzeć aby nie popalić przez pomyłke. Tak więc muszę wyjąć sam czujnik. Ale nie mogę go wyjąć. I co teraz???
    andrzej0205
    Level 10  
    Wracam do wiadomości o czujniku biegu wstecznego. Po zwarciu na krótko okazuje się że brak napiecia na czujniku. Gdzie go dalej szukać wie ktoś coś???
    RafalGT2
    Level 24  
    Pierwsze co wiadomo bezpieczniki potem zerknąć na wiazkę pod akumulatorem i jego okolice nie pamietam czy i w skodzie ale VW miały po akumulatorem kostkę rownież od wstecznego która gniła lub urywały się przewody
    andrzej0205
    Level 10  
    Dzięki Rafał za podpowiedz. Bezpieczniki sprawdzałem odrazu wszystkie dobre. W piatek jestem umówiony z elektronikiem. Pozdrawiam
    andrzej0205
    Level 10  
    Temat uważam za zamkniety. Pozdrawiam wszystkich i dzieki za podpowiedzi.