Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers Euroline - CO nie grzeje/przestaje grzać

foca 21 Paź 2015 23:05 1353 3
  • #1 21 Paź 2015 23:05
    foca
    Poziom 2  

Witam.

Mam problem z piecem dwufunkcyjnym Junkers Euroline (model chyba ZW 23 K).
    Piec dziwnie się zachowuje po włączeniu ogrzewania centralnego. Gdy woda w układzie jest zimna, piec włącza się, słychać pompę i palnik, ale nigdy nie nagrzewa wody do takiej temperatury, do jakiej powinien- płomień pozostaje cały czas słaby i pomimo ustawienia potencjometru w maksymalnej pozycji, udało mi się osiągnąć jedynie temperaturę 45 stopni wg. wskaźnika pieca.
    Po jakimś czasie i lekkim podgrzaniu wody w grzejnikach piec wyłącza się zupełnie i grzejniki robią się zimne, bez względu na to w jakiej pozycji znajduje się potencjometr regulacji temperatury. Przypadkiem odkryłem, że ochłodzenie wody wewnątrz pieca poprzez dopuszczenie pewnej ilości zimnej wody pozwala znowu włączyć piec.

System ogrzewania CWU cały czas działa poprawnie.

Czy możliwe, że jest to uszkodzenie czujnika temperatury?

Niespecjalnie widzi mi się wzywać serwisanta i płacić 1000 zł za wymianę płyty głównej.

1 3
  • #2 22 Paź 2015 00:12
    Bazyl44
    Poziom 15  

foca napisał:
    Czy możliwe, że jest to uszkodzenie czujnika temperatury?

To nie "to" raczej
    Czy CO załączasz potencjometrem/pokrętłem na panelu kotła?
    A czy przypadkiem to pokretło nie obraca się podejrzanie lekko ? Może być urwana oś pokrętła, problem z potencjometrem (można próbować czyścić) lub niestety... płytka.

0
  • #3 22 Paź 2015 17:42
    foca
    Poziom 2  

Nie pocieszasz. Potencjometr raczej jest sprawny, bo w obrębie CO coś zaczyna się dziać dopiero po przekręceniu go. Zajrzę tam jeszcze dla pewności, ale nie sądzę żebym znalazł jakiś problem.
    Chyba powienienem rozważyć zakup nowego pieca, biorąc pod uwagę że używany można kupic poniżej 1000zł, a to nie pierwsza awaria.

0
  • #4 22 Paź 2015 21:40
    Magister_123
    Poziom 33  

Uszkodzony może być czujnik temperatury, armatura gazowa, płyta główna.
    Bez serwisu się nie obędzie.

0