Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kino domowe pioneer - jak podączyć wzmacniacz

pawel13081980 22 Paź 2015 12:58 648 8
  • #1 22 Paź 2015 12:58
    pawel13081980
    Poziom 2  

Posiadam Kino Domowe Pioneer Amplituner VSX 423 Odtwarzacz Sieciowy PIONEER N-50A Blueray PONIEER I Głośniki Taga harmony 606 V3 ORAZ Subwoofer aktywny TAGA TSW 90 .Moje pytanie jest takie chciałem dokupić wzmacniacz pioneer czy mogę go podłączyć bezpośrednio pod amplituner czy nie?czy można podłączyć wzmacniacz tylko do słuchania muzyki akino domowe do oglądania filmów czy da się to razem połączyć i niczego nie spalić?czy jeśli mam podłączony subwoofer aktywny to mogę podłączyć wzmacniacz?proszę o pomoc

0 8
  • #2 22 Paź 2015 13:09
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Przecież ten amplituner posiada wbudowany wzmacniacz do pięciu głośników i wyjście na subwoofer aktywny. Po ci jeszcze jeden wzmacniacz?

-1
  • #3 22 Paź 2015 13:16
    pawel13081980
    Poziom 2  

ale czy jakoś dźwięku stereo nie będzie lepsza przez wzmacniacz niż przez kino domowe/

0
  • #4 22 Paź 2015 13:30
    Błażej

Tylko to kino domowe nie ma wyjścia audio do podpięcia kolejnego wzmacniacza. W takowe musiałby być wyposażony wzmacniacz. Uważam, ze to niepotrzebna kombinatoryka. A jakość dźwięku zależeć będzie w największej mierze od źródła dźwięku. Czego ci teraz brakuje w trybie stereo z tego sprzętu?

0
  • #5 22 Paź 2015 13:34
    pawel13081980
    Poziom 2  

jestem zadowolony z jakości dźwięku .myślałem ze kupno wzmacniacza wniesie coś nowego ze brzmienie będzie jeszcze lepsze ale widze ze chyba nie maa to sensu. dziekuje pozdrawiam

0
  • #6 22 Paź 2015 16:19
    sosarek

Poziom 43  

Błażej napisał:
    Przecież ten amplituner posiada wbudowany wzmacniacz do pięciu głośników i wyjście na subwoofer aktywny. Po ci jeszcze jeden wzmacniacz?

Jakby nie było różnicy to nie istniały by chociażby takie firmy jak ATOLL i wzmacniacze audiofilskie do odsłuchu stereo, podobnie sprawa ma się ze wzmacniaczami lampowymi.

-1
  • #7 22 Paź 2015 18:00
    Błażej

@sosarek O czym Ty tutaj piszesz?!? Popatrz na klasę sprzętu! I zastanów się, czy będzie różnica między amplitunerem a tunerem (przypomnę - wszystko ma być ze stajni Pioneera) przy takich kolumnach? Czy koszty zakupu będą warte tej "poprawy"? I gdzie tu do cholery była mowa o jakimś hi end? Więc po co to Twoje pisanie?

1
  • #8 22 Paź 2015 18:05
    arek.mst
    Poziom 16  

Też uważam że dobry wzmacniacz stereo potrafi zagrać o wiele lepiej niż jakiś amplituner kina domowego, zresztą pojawiają się tego typu tematy na Forum.

0
  • #9 22 Paź 2015 18:10
    Błażej

Ale tu była wymiana sprzętu domowego na domowy! Gdzie poprawa brzmienia warta wydania pieniędzy na wzmacniacz? Więc co proponujesz i za jakie pieniądze?

0