Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alfa Romeo 147 - 1.9 JTDM 150 KM, czy warto się skusić?

pomozjatezpomagam 22 Paź 2015 15:41 1467 12
  • #1 22 Paź 2015 15:41
    pomozjatezpomagam
    Poziom 6  

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów! :-)
    Jestem nowy na forum ale mam nadzieję, że zagoszczę na dłużej.
    Jeżeli temat w złym dziale to bardzo proszę o przeniesienie.
    Staję przed trudnym wyborem, mianowicie zakupu auta. Wszyscy doradzają mi coś z grupy VW ale od zawsze mi się podobały Alfy i trafiła mi się jedna.
    Panowie i Panie i teraz mam dylemat...
    Samochód od sąsiada, Alfa Romeo 147 po lifcie 2006 r., pełne wyposażenie oprócz skórzanych foteli i nawigacji, 1.9 JTDM 150 KM <-słyszałem, że bardzo dobre silniki. Sprowadził ją z Włoch w 2010 r. z przebiegiem 93 tys. km teraz ma 120 tys. km z tym, że od trzech lat auto nie jeździ regularnie i to mnie martwi... Raz w tygodniu ją tylko przepala i robi ze 4 kilometry... Na pewno jest bezwypadkowa, bo sąsiad pedant i na pewno to sprawdził. Wczoraj nią jeździłem z pół godziny i co zauważyłem: Nagrzewa się dobrze, nie traci mocy ani na zimnym ani na ciepłym silniku, silnik pracuje bardzo dobrze, turbo działa prawidłowo według mnie, nie dymi w ogóle praktycznie, może tylko delikatnie na szarawo przy 4 i pół tysiąca obrotów, elektronika OK z tym, że jak się włączy tylną wycieraczkę to nie da się jej już wyłączyć, ale z tym się uporam. Przy hamowaniu na początku było słychać szumienie coś jakby tarło ale po kilku hamowaniach ustało, ręczny trzyma i nie był w ogóle zaciągany jak auto stało, sprzęgło łapie mniej więcej po środku ale troszkę ciężko chodzi, na nierównościach trochę trzeszczy w zawieszeniu z przodu, drogi się trzyma idealnie. I teraz pytania, ceni ją na 12 tys. zł z tym, że dodaje zimówki prawie nówki na felgach i letnie nówki na felgach 17 calowych. Przez ten okres co on ją miał wymieniał tylko klocki i tarcze przód/tył. Wiem, że do wymiany rozrząd i płyny/oleje ale co z tym zawieszeniem mnie zastanawia? Wiem, że może być drogie w naprawie, ale zakochałem się w tym samochodzie. :-) Jak wjechaliśmy na kanał to żadnych wycieków nie było, ale nie mogłem sprawdzić na szarpakach itp... Bardzo Was proszę o jakieś sugestie, ewentualnie co mnie może jeszcze czekać. Pozdrawiam cieplutko!

0 12
  • #2 22 Paź 2015 16:25
    cezars65
    Poziom 24  

Poczytaj co piszą o tym aucie na forum Alfy..... .

Dodano po 3 [minuty]:

Ps. Oczywiście do tego przebiegu dodaj ze 1oo tyś km. Auto które ciężko sprzedać , więc nic dziwnego że cię sąsiad urabia ....nie wierz w to że usterki które są do usunięcia to tanio usuniesz.

0
  • #3 22 Paź 2015 18:00
    pomozjatezpomagam
    Poziom 6  

Czy ja wiem, że w 4 lata we Włoszech zrobiła by prawie 200 tys.? Wnętrze zabrudzone bo nie używane teraz ale lakier jak i wnętrze prezentują się przyzwoicie a autko mierzone czujnikiem lakieru na całym aucie zbliżona wartość miernika a sąsiad na pewno nie cofał, bo jeździł 2 lata aż urodziły mu się bliźniaki a ma jeszcze dwójkę dzieci i zmienili na VAN-a poza tym przyjaciel mój a autka nie wystawiał jeszcze na żadne serwisy aukcyjne itp, na razie wiem tylko ja. :-)

No i czytałem oczywiście na forach... Co do silnika nie ma najmniejszych zastrzeżeń elektronika w miarę tylko na zawieszenie każdy narzeka a w sumie na koszty napraw, bo wiem, że jest dość skomplikowane i większość awarii nie usunę na własną rękę tylko w warsztatach.

0
  • #4 22 Paź 2015 19:26
    daras41
    Poziom 25  

Każde auto ma swoje wady nawet, uwielbiany w naszym kraju szmelcwagen. Alfa to bardzo fajne auto tylko musisz mieć dobrego fachurę ,żeby sobie z nią poradził jak się jakaś usterka narodzi. Części nie są takie drogie jak się wydaje. Wymieniałem zały zawias z przodu i za górną półkę wyszło koło 1500zł a do Passata albo Audi na ,,amelinium" ponad 3000zł. Alfę wybiera się sercem ;) Nigdy bym nie kupił VW . Drogie , awaryjne, pospolite , najczęściej bardzo mocno zużyte mimo 180tys przebiegu ;)

0
  • #5 22 Paź 2015 20:55
    tzok
    Moderator Samochody

Silnik rzeczywiście dobry, ale w 4 lata spokojnie 200 tys. km się robi i to nawet u nas, w kraju. Niemniej nie przejmowałbym się tym zbytnio.
    Autko fajne, cena super okazyjna nie jest... ale wiadomo jak na okazjach się wychodzi.

0
  • #6 22 Paź 2015 22:13
    cezars65
    Poziom 24  

W sumie.... auto to będzie miało za dwa miesiące już dziesięć lat. Piszesz o nim w samych superlatywach..... no to co tu pisać? , kupuj i jeżdzij. Ale jeszcze zanim kupisz to poproś sąsiada - przyjaciela?? aby najpierw tę Alfę wystawił na portalalu ogłoszeniowym na sprzedaż... może coś ugrasz finansowo , bo tak jak pisałem tę markę sprzedaje się bardzo trudno.Pośpiech przy kupnie prawie dziesięcioletniego auta nie jest wskazany. Ale Ty oczywiście postąpisz jak uważasz.

0
  • #7 22 Paź 2015 23:06
    pomozjatezpomagam
    Poziom 6  

Oj @cezars65 wyczuwam lekkie zdenerwowanie w Twojej wypowiedzi :-) Nie każdemu podoba się Passat 1.9 TDI i nie każdemu Alfa. Nie opisuje w samych superlatywach, bo wiem, że może być drogie w utrzymaniu a jeżdżę francuskim Citroenem i na prawdę komfortowo Alfa mu nie dorównuje ale jak napisał @daras41 wybiera się sercem. :-) Mimo masz rację i zamierzam go przytrzymać i pchlim targiem wziąć ją za mniej. Wiem, że szybko traci na wartości i się starzeje, ale jak będzie dla mnie dobra to zagości na co najmniej tyle co Citroen, a i on zostanie dla żonki :-)

0
  • #8 23 Paź 2015 08:48
    daras41
    Poziom 25  

Przed zakupem zabierz ją do dobrego mechanika elektronika na oględziny, żebyś sie nie wpakował w jakąś kaszanke. Jesli chodzi o silniki w JTDM 1.9 to lepszy jest 120 konny. 2 zawory na cylinder i brak klap wirowych. Po lekkim ,,wirusie" ma naprawdę zadowalające osiągi. W silniku 150 KM czasem pękały głowice i kolektory wydechowe jak ktoś z zapchanym DPFem latał.

1
  • #9 23 Paź 2015 10:48
    kakibara
    Poziom 27  

Mój ojciec ma alfe 159 1.9 jtdm 120km kupił ja z przebiegiem 119 tyś km dwa lata temu od znajomego w Belgii car pass - 2009 rok, i jest to / był przebieg orginalny w 100% przez te 2 lata zmieniał tylko oleje, nie zaglądałem w książkę serwisową co było wymieniane, ale sobie ją chwali chociaż na wiosnę sprzedaje bo jest mu za mała i to jest prawda siedzi się niby sportowo ale mnie osobiście przytłacza brak przestrzeni nad głową, wg. mnie jak na niby dobry moment i 120 KM w trasie pali około 7 l, wydaje mi się że przy spokojnej autostradowej jezdzie powinna tego litra mniej palić. W twoim upatrzonym modelu 147 bolączką są wahacze. I nie oszukujmy się to jest mały kompaktowy samochód w środku.
    Co do przebiegów można kupić reno megane z 1996 który ma 47 tyś km jak i megane z 2011 z przebiegiem ponad 300 czy więcej, stan auta mówi o wszystkim.

0
  • #10 07 Lis 2015 16:32
    normales
    Poziom 11  

1,9 diesel fiata to bardzo udane silniki. Nic sie z nimi nie dzieje.

0
  • #11 18 Mar 2016 18:06
    pomozjatezpomagam
    Poziom 6  

witam po dłuższej przerwie, nie kupiłem alfy ,bo sąsiad zaczął delikatnie mówiąc świrować... Kupiłem doa żonki Mercedesa A 170 i ogromne problemy, ale to w innym poście, pomożecie?

0
  • #13 19 Mar 2016 16:34
    pomozjatezpomagam
    Poziom 6  

Dzieki... :-D

0