Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
RenexRenex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Coś - Robiąc porządki w magazynie znalazłem coś takiego ale nie wiem co to...

22 Paź 2015 16:52 2457 26
  • Poziom 15  
    Robiąc ostatnio porządki wpadło mi w ręce coś takiego. Po odpakowaniu to co na fotkach. Nie wiem do czego. Pod USB nic się nie dzieje jak podłączyłem. Widać, że jest to w całości i nie uszkodzone. Ktoś wie co to i jak to uruchomić?

Znalazłem takie coś:
    https://www.youtube.com/watch?v=dP9x2-Q3Vhg

Ciekawi mnie jak to uruchomić.
  • RenexRenex
  • RenexRenex
  • Poziom 15  
    Fajnie super. Nawet mam takie coś
    http://www.noritake-itron.com/tft/7_0inchtftsc.htm
    Ale i tak nie wiem jak to uruchomić i do czego to wykorzystać. Zaczytałem się i widzę, że nie ma karty pamięci. Czytałem, że napięcie 5v daje się na 2 piny na dole.
    Pisząc szczerze jestem laikiem i nie znam się. Ciekawi mnie jak sprawdzić czy to działa.

• Poziom 32  
    Podłącz pod komputer przez taki przewód jak na zdjęciu i zobaczysz co się będzie działo:

• Poziom 15  
    Nic się nie dzieje, ani na kompie windows 10, ani na tym urządzeniu.
  • Poziom 24  
    Tak jak zauważył Robert1960 to jest dokładnie ten panel:
    http://www.noritake-itron.com/tft/7_0inchtftsc.htm
    Strona zawiera dokumentację.

Natomiast problem może stwarzać ta płytka nad panelem (przypięta na kanapkę). Jak widać jest to interfejs RS232C sterujący prockiem ATMEGA32 i służy to do zmiany wyświetlanych przez panel ramek. Tu z opisem będzie krucho.

Pzdr
  • Poziom 15  
    Próbować to odłączyć?? A brak karty pamięci nie jest problemem?
  • Poziom 24  
    Karta jest opcją. Panel ma wbudowany RAM na 40 wyświetlanych stron i program we flash-u. Jeśli ta bateria jeszcze zipie to pamięta co ostatnio miał wprogramowane (ew. wyświetl demo producenta). Panel jest dotykowy i powinien dawać wybierać podstrony itp.

To mogło sterować jakąś maszyną jako panel operatorski.
    Zasilany jest +5V (panel nie ta kanapka).
    Pzdr
  • Poziom 15  
    Odłączyłem to i nic. Patrzyłem na innym kompie i innym kablu i nic. Szkoda, że nie można sprawdzić samego ekranu czy działa.

Dodano po 2 [minuty]:

Chyba, że najdzie się ktoś chętny to mu wyśle to coś w celu pobawienia się i może uruchomienia tego. Ciekawi mnie aby do czego można to użyć.
    Sama jakaś ramka do wyświetlania zdjęć była by z tego super.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Odczep płytkę, jest na złączu przecież. Może od drugiej strony będzie jakiś opis złącza lub dane producenta. Zmierz napięcie baterii.
  • Poziom 15  
    No zasilany 5v czyli samo podłączenie pod usb nic nie daje?
    Widziałem, że tutaj się podłącza prąd ale gdzie plus a gdzie minus? Spróbuje normalną lutownicą najwyżej i wlutuje kabel USB i podłącze od ładowarki do iPhona która ma prąd 5v 1A.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Przecież w instrukcji jest opis złącza. Zamiast się lutować, to użyj pojedynczych goldpinów wtykając je w odpowiednie gniazda.
  • Poziom 40  
    To jest panel operatorski do szafy przemysłowej. Aby go używać potrzebujesz odpowiedniego oprogramowania. W programie tworzysz okna, przyciski i opisujesz im interakcje korzystając z gotowych wzorów dzieki czemu stworzenie interfejsu dla operatora maszyny jest łatwe, szybkie i proste i nie wymaga jakiejś szczególnej znajomości programowania czy obsługi wyświetlaczy. Panel potrafi zbierać dane np. z RSa i wyświetlać je na ekranie jak i wysyłać po RSie dane które zostały wprowadzone na ekranie. Jak ktoś robi szafy przemysłowe z bogatszą interakcja niż włącz wyłącz to taki panel jest świetna opcją. Poniżej przykładowe wykorzystanie takiego panelu.
    I w szafie:
    http://www.pezetservice.pl/page16.html
  • Poziom 15  
    No dobra więc to złącze CN2 które ma dostać napięcie. W który plus, a w który minus. Panowie wybaczcie ale nie jestem kabanem z elektroniki a jakbym chciał to np. Sprzedać to chciałbym wiedzieć czy to działa czy od razu w śmieci wywalić.
    I pytanie czy zasilacz 5v 1A mogę podłączyć skoro piszą o mniejszym prądzie.

Dodano po 9 [minuty]:

Nic nie startuje. Podłączyłem pod 1 plus i minus pod 2 lub 3 i nic. Czarny ekran.
  • Poziom 40  
    Podłącz jak na poniższym obrazku:
  • Poziom 22  
    A może warto to podłączyć pod kompa z softem do programowania tego panelu i wtedy sprawdzać.
    http://www.itrontft.com/Web/itron/itronos/TooliDev.asp?Sec=OS1&ptab=2&pbar=2
    Zainstaluj sterownik ze strony którą podałem (bez karty SD urządzenie nie będzie rozpoznane w systemie - opis instalacji w sekcji [USB Driver TU] z powyższego linku). Sprawdź potem czy menadzer urządzeń windows rozpoznaje podłączony do USB sprzęt.
    Nie sądzę aby ta dodatkowa płytka była potrzebna do testów a bez karty nie masz softu który mógłby ją wykorzystać.
  • Poziom 15  
    Nic nie słychać nawet w głośnikach, że podłączyłem do kompa. Próbowałem na kartę 1GB wrzucić jakiś projekt i uruchamiać i też nic. Program nigdzie nie uruchamia i nie łączy się z tym czymś.
    Kicha. Szkoda bo mogła to być fajna zabawka do auta.
  • Poziom 22  
    Zainstalowałeś sterownik zgodnie z opisem? Bez sterownika program nie będzie widział ekranu. Sprawdź czy w menadzerze urządzeń pojawia się jakieś nieznane urządzenie przy podłączaniu usb. Dźwięk systemowy jest tylko wtedy, gdy w systemie jest sterownik i podłączono znane urządzenie.

If a TUxxx.mnu file is not present in the NAND or SD card, the module will enable USB communication and installation can be achieved using the appropriate .INF file

There are 2 .INF files in TUxxUSB1.ZIP
    Un ZIP and locate in an accessible directory on the PC and use the .INF for your PC operating system.

Czyli ręcznie, daj znać jak nie wiesz jak to zrobić.

To re-initialise communications due to a programming error apply a link to CN6 pins 3 to 4.

Ewentualnie możesz spróbować założyć zworkę na CN6 piny 3 i 4.

• Poziom 15  
    Nic. Zero reakcji nadal.

Dodano po 2 [minuty]:

A tej całej płytki nie mozna wymienić na nową?
  • Poziom 22  
    woia1602 napisał:
    A tej całej płytki nie mozna wymienić na nową?

Której płytki? Wyświetlacz to jedno a ta mała dodatkowa nie jest ci potrzebna bo nie wiadomo co to jest - CN1 to port komunikacyjny RS232/RS485/RS422 .

Napisz czy zainstalowałeś sterowniki i co pokazuje menadzer urządzeń.
  • Poziom 15  
    Menadżer nie pokazuje nic. Sterowniki w programie same się instalują. Działa na Windows 10. W głośnikach nie słychać podłączania czegokolwiek. Ta dodatkowa płytka jest wywalona.
    Znalazłem informację, że pod USB nie trzeba kombinować z zasilaniem.
  • Poziom 22  
    Zgadza się pod usb nie trzeba innego zasilania.

Czy będzie działać pod 10, to może zależeć także od tego jak stary jest Firmware. Nie wiem czy i jakie sterowniki są w programie, więc mogę ci tylko poradzić tak jak jest opisane na stronie producenta:

If a TUxxx.mnu file is not present in the NAND or SD card, the module will enable USB communication and installation can be achieved using the appropriate .INF file.

There are 2 .INF files in TUxxUSB1.ZIP. Un ZIP and locate in an accessible directory on the PC and use the .INF for your PC operating system.

Ewentualnie spróbuj z tymi plikami pod innym systemem, np. 7 lub XP.

Czy próbowałeś wymusić komunikację zworką na CN6 piny 3 i 4 ?

To re-initialise communications due to a programming error
    apply a link to CN6 pins 3 to 4.
  • Poziom 15  
    Tak. Zwierałem to i nic.

Dodano po 17 [minuty]:

Mam gdzieś ibm t41 z Windows XP to może będzie działać tam... Ale to jutro się pobawię.

Dodano po 1 [minuty]:

Szkoda, że z tego nie da się zrobić drugiego ekranu do radia w aucie.
    http://www.peiying.pl/radio_samochodowe/py9908
    Takie coś mam i bym nie musiał dziecku tableta wozić.
  • Poziom 15  
    Niestety nie udało się ani pod win XP ani na innych kompach uruchomić. Szkoda
  • Poziom 22  
    Sprawdz jeszcze dla pewności bezpiecznik - Szary element w grupie po prawej stronie złącza USB z symbolem F1. Znajduje się obok tranzystora (taki czarny malutki prostokąt z 3 nóżkami).

• Poziom 15  
    Rozumiem, że sprawdzić czy przewodzi prąd zwykłym miernikiem?

Dodano po 3 [godziny] 55 [minuty]:

F1 i F2 miernik pika jak dotkę boki. Ale przy F1 jest pręcik na dole do L6