Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz, brak oznaczeń

08 Cze 2005 19:00 1463 13
  • Poziom 32  
    Czy ktoś by mógł mi pomóc i napisać co mogą oznaczać te układy zaznaczone w kółkach bo niebardzo wiem a podpisu do nich żadnych nie ma
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    sa to kondensatory , nie maja polaryzacji wiec sa to zapewne ceramiczne albo jakies foliowe. pojemnosci niestety ci nie podam. musialbys dorwac jakis inny schemat wzmaka na tym ukladnie i zobaczyc jakie to sa. one sa na wejsciu wiec powinny byc takie same albo niewiele sie roznic, co mozesz zbadac doswiadczalnie
  • Poziom 32  
    Musiały by być jakieś dokładne parametry ich czy mogą się różnić od tych co powinny być tam umieszczone??
  • Poziom 22  
    Jesli wrzucisz takie jak na innych schematach przy takich samych rezystorach R3, R4, R5, R6. to bedzie dobrze jesli nie to musisz dobierac doswiadczalnie, poprostu wstawiac nie wiele mniejsze lub wieksze wartosci.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Tu. strona 9:
    http://katalog.elektroda.net/download.php?id=81608
    kondensatory maja 220 nF. mozesz poeksperymentować z pojemnościami od 100 nF do ponad 1uF i sprawdezac jak to będzie miało wpływ na pracę wzmacniacza. Jak będziesz rozsądny, to nic nie uszkodzisz, a ciekawie spędzisz czas...
  • Poziom 32  
    Jaką może mieć mniewięcej moc wyjściową na zasilaczu 12v?
    Umiesz ty czytać? Otwórz sobie tego linka, którego ci podałem. Tam jest PEŁNA nota katalogowa z parametrami układu.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    dabu człowieku troszke samozaparcia a zdziałasz wszystko.NOTA NOTA NOTA NOTA NOTA......... jeszcze raz NTA tam pisze od A do Z o tym układzie.Co do kondensatorów na wejściu to spokojnie możesz dać 1-4,7uF (ja polecam 4,7uF 50V)
  • Poziom 32  
    W którym miejscu można by umieścić potencjometr dżwięku? bo zauważyłem że na schemacie go nie ma
    Jest "szukaj".
    Jest "katalog podzespołów".
    Jest "google".
    Są inne wyszukiwarki.
    W każdą wystarczy wklepać tda 1516 i przeglądać wyniki. Myślenie nie boli.
  • Poziom 32  
    tak się składa że o tym układzie jest mało wiadomości po polsku
    To powiedz mi chłopie jaka jest różnica w schemacie narysowanym po polsku, angielsku, rosyjsku i w suachili? Bo symbole elementów sa chyba takie same? A podpisy pod elementami chyba też można rozgryźć dość prosto.
    Cię pociesze. O wiekszości układów jest bardzo niewiele albo wcale informacji po polsku.
  • Poziom 32  
    temat można zamknąć nie dałem tych dwóch kondensatorów i chodzi