Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Yamaha TW 125 - Wpadająca iskra, brak iskry

22 Oct 2015 18:13 1584 5
  • Level 9  
    Witam.
    Mam problem z wpadająca iskra w tw125.
    Iskra jest tylko na początku, jeden strzał i brak. Wszystkie kable i kostki sprawdzilem. Może mi ktoś podać wartości czujnika Halla? Mogę go sprawdzić wspinając się w instalacje i kręcić rozrusznikiem? Czy muszę go wymontowac?
    Z góry dzięki za pomoc!
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Jesteś pewien, że to Hall, a nie czujnik indukcyjny?
  • Level 23  
    Hal nie Hal :) Jeżeli raz jest iskra to raczej ok. Pewnie mod. zap. pada.
  • Level 12  
    Witaj,
    znalazłeś przyczynę tej usterki?
    Pozdr.
  • Level 35  
    Jeśli robiłeś coś w pojeździe koło "elektrowni", to sprawdź mocowanie impulsatora i kabelki. Sprawny powinien mieć ok. 130 - 140 omów i być oddalony od koła zamachowego ok. 0,3 mm ( i nie może ocierać o "występ" na kole zamachowym). Do sprawdzenia (podmiany) moduł i świeca.
  • Level 12  
    Czysto administracyjnie dopiszę dla potomnych, że miałem wtedy przebicie do masy ale zrobił mi to mechanik więc nie powiem dokładnie w którym miejscu wiązki/czujnika itp..

Druga rzecz na którą trzeba uważać to sprawny akumulator. Po tej zimie mój aku był już słaby. Mimo, że doładowany i ładnie kręcił rozrusznikiem to problem z odpalaniem podobny. Po wymianie na nowy akumulator problemy ustały i iskra była Ok.

Pozdr.