Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volkswagen Passat B5Fl - alufelgi, kupno większych, oznaczenia na alufelgach.

Demizeee 22 Paź 2015 19:36 390 3
  • #1 22 Paź 2015 19:36
    Demizeee
    Poziom 1  

Witam, posiadam paska lift B5FL comfortline z 2002 roku i mam w nim alufelgi 15" 6Jx15 ET37 5x112 195/65/15 i problem polega na tym że choruje na alufelgi 17-sto calowe. Czytałem kilka tematów na forum lecz dalej nie mogę dobrać odpowiedniej alufelgi do mojego autka gdyż po prostu nie mam o nich zielonego pojęcia, jedyne co ogarniam w tym temacie to wysokość profilu opony (aktualnie 65 a w17-stach chciałbym 45) ale niestety z tym całym ET już nie mogę sb poradzić i teraz pytanko jakie felgi założylibyście do tego samochodu? Chodzi mi o oznaczenie max, miniumum. Dodam jeszcze że wymiary felgi które podałem są wzięte z felgi stalowej ponieważ nie mogłem się dostać do alufelg ponieważ jeszcze na nich jeżdżę a komplet stalowych mam na zimę.

0 3
  • Pomocny post
    #2 23 Paź 2015 13:05
    thomas-cs
    Poziom 14  

ET to odsadzenie felgi, a dokładniej odległość piasty od środka felgi. Jeżeli chcesz bardziej wysunąć krawędź felgi poza samochód musisz wybrać mniejsze ET. 1 mm wysunięcia to 1 ET. Jeżeli chcesz pozostawić krawędź felgi w tym samym miejscu to musisz wybrać felgę z tym samym ET, ale pod warunkiem, że będzie też o szerokości 6 cali. Jeżeli będzie szersza to musisz wybrać większe ET. nie wiem czy dobrze rozumuję, ale każde 0,5 cala szersza felga to ET musisz zwiększyć o 6,35 (zaokrąglając do całości).

0
  • #4 23 Paź 2015 17:46
    kortyleski
    Poziom 41  

Natomiast ja napiszę że jak założysz te felgi to na polskich drogach szybko zachorujesz na serce. A konkretnie na ból serca przy zagladaniu do portfela. Masz dość drogie w serwisie zawieszenie przednie. Na takich "szytkach " moment je wybijesz. No i każda większa dziura to rozcięty bok gumy.

0