Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam Auta do 8 tys. - Nie znam się zupełnie

łucjałucja 22 Paź 2015 22:44 765 11
  • #1 22 Paź 2015 22:44
    łucjałucja
    Poziom 2  

Witam,
    Potrzebuję pomocy kogoś bardziej doświadczonego.
    Potrzebuję auta do 8 tys., najlepiej w benzynie, 5 drzwiowy, ale w hatchbacku. Oczywiście taki żeby był jak mniej awaryjny.

Dotychczas miałam corse c 2002. 1.0- porażka, psuł się co chwilę
    Chevrolet Aveo 2004, 1.1- też nie bylam zadowolona.

Proszę o jakieś propozycje.

Łucja

0 11
  • #2 22 Paź 2015 22:49
    nasty_photon
    Poziom 22  

Do czego Ci będzie służył ten samochód? I co z Aveo było źle?

0
  • #3 22 Paź 2015 22:51
    chojinka
    Poziom 27  

można kupic najtańszy model małego ROVER'a i resztę kasy wydać na remonty aby auto kolejne lata jeździło pewnie i bezawaryjnie.
    Skoro masz 8 tyś na auto to kup cos za 5klocków a resztę wydaj na części, opony i naprawy, bo wydana kasa na auto nie jest wyznacznikiem jakości ani awaryjności w tym przedziale cenowym.

0
  • #4 22 Paź 2015 22:51
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

Po pierwsze, jeśli się nie znasz kompletnie, poproś kogoś z Twojej okolicy, kto ma pojęcie by obejrzał auto. W tej kwocie, najważniejszy jest stan auta, a nie marka. Równie dobrze samochód polecany i uznany za bezawaryjny, nazwijmy go X, będzie szrotem, a samochód Y, mniej popularny przez co tańszy i w lepszym stanie, będzie trafionym wyborem.

0
  • #5 22 Paź 2015 22:52
    łucjałucja
    Poziom 2  

Dojazd do pracy, więc nieduży dystans.

Aveo miało głównie problemy ze skrzynią.

0
  • #6 22 Paź 2015 22:54
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

Stąd też moja propozycja, poszukać kogoś, kto uratuje przed zakupem "picowanego wraka".

0
  • #7 25 Paź 2015 12:03
    Kune
    Poziom 23  

chojinka napisał:
    można kupic najtańszy model małego ROVER'a i resztę kasy wydać na remonty aby auto kolejne lata jeździło pewnie i bezawaryjnie.
    Skoro masz 8 tyś na auto to kup cos za 5klocków a resztę wydaj na części, opony i naprawy, bo wydana kasa na auto nie jest wyznacznikiem jakości ani awaryjności w tym przedziale cenowym.

Remonty chyba blacharki!!

Szkoda, że tak się zraziłaś do Corsy, bo to dość proste i trwałe samochody.

W tej cenie, najważniejszy jest stan samochodu! Dlatego musi go kupić ktoś, kto ma pojęcie w tym temacie. Ciężko rokować konkretny model, ponieważ w więszkości to dość wiekowe auta i "wszystko się może zdarzyć".
    Na pewno warto odpuścić sobie modne auta typu VW Golf TDI, BMW Compact, Alfa Romeo etc. bo to proszenie się o kłopoty. Z drugiej strony proste i sprawdzone konstrukcje będą tanie i łatwe w naprawie.
    Może:
    Punto II/II lift 1.2 8v (śmiesznie tanie częsci, uwaga na korozje, sprawdzony silnik)
    Citroen C2 (ale nie miałem nigdy styczności z tym autem, ale podobno bezproblemowe)
    Renault Clio II 1.2 8v/1.4 8v (im mniej elektorniki tym lepiej, unikać DCI, aut firmowych, powypadkowych, skorodowanych, wersja po liftingu lepiej wykonana, ale też więcej elektroniki m.in. elektorniczna przepustnica)
    Toyota Yaris I (bardzo fajne, damskie auto, dynamiczne, mało pali, ale może być problem z zakupem w tej cenie, oraz ewentualne naprawy dużo droższe niż w przypadku Clio czy Punto)

0
  • #8 25 Paź 2015 13:56
    chojinka
    Poziom 27  

Kune - a w których autach co wymieniłeś nie będzie trzeba robić blachy? Jak widac pojęcie tasz spore.
    Toyota Yaris dla kobiety - której kobiecie podoba się to auto?
    W tej kwocie to po prostu trzeba się naszukać z kimś kumatym w temacie.

0
  • #9 25 Paź 2015 16:28
    kry1972
    Poziom 18  

Chojinka, akurat Yariska spodobała się mojej kuzynce i takową jeździ. Moja luba, gdyby nie moja osoba, to by również jeździła Toyotą Yaris. W MOJEJ OPINII jak napisał Kune, owy model typowo nadaje się to użytku przez kobiety. Autko jest zwinne, ma krótki tył, ocynkowane i przede wszystkim bezawaryjne, a ceny zamienników ( w razie czego ), są jak do innych samochodów. Jeszcze jakby pod maską był silniczek 1.3, to czego więcej chcieć?

0
  • #10 25 Paź 2015 17:17
    Kune
    Poziom 23  

chojinka napisał:
    Kune - a w których autach co wymieniłeś nie będzie trzeba robić blachy? Jak widac pojęcie tasz spore.
    Toyota Yaris dla kobiety - której kobiecie podoba się to auto?
    W tej kwocie to po prostu trzeba się naszukać z kimś kumatym w temacie.

A co jezdzisz Toyota Yaris, że tak Ci się to rzucioło w oczy? Widziałeś innego faceta oprocz siebie w Yarisie I? Znam tylko kobiety które mają/miały to auto, w tym kilka od nowości.

Te auta dają jakąkolwiek nadzieje na nieprzegniłe podłużnice i progi. Kluczem do sukcesu są auta bez/po dobrej naprawie blacharskiej/powypadkowej. Auta od druciarzy/handlarzy odpadają od ręki. Chyba nie powiesz mi, że za 8000zł nie można kupić dobrego Punto II czy Clio II??

0
  • #11 25 Paź 2015 20:55
    chojinka
    Poziom 27  

Nie mam Yarisa bo jest obleśne a TY jesteś jedyna kobietą twierdzącą że to auto jest ładne i dla kobiet i nie gniją w twoich oczach.

0
  • #12 27 Paź 2015 22:40
    nioop

Specjalista AGD

Większość tutaj pisze Toyota, nie, Renault, Fiat i w ogóle..
    A faktycznie jest tak, że w kwocie 8 tys zł to trzeba szukać, że by poza wyglądem auto nie było przerdzewiałe.. Cała reszta to już "pikuś", auta do 8 tys zł są tanie w utrzymaniu, części są ogólnodostępne i wszędzie je można kupić..
    Na ocynk również nie ma co patrzeć, bo 99% aut już go po prostu nie ma..
    Oby tylko nie szukać diesla i z turbo benzynki to można polecić każde auto, które nie ma dziur ;)

0