Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Ericson Elm. wifi hotspot java. Udostępnianie GPS.

23 Paź 2015 00:34 963 2
  • Poziom 15  
    Witam,
    Czy ktoś zetknął się z zagadnieniem udostępniania GPS-a do tabletu który go nie posiada, lub do laptopa. Potrzebuję z mojego SE Elm udostępnić na tablet KIANO Elegance. Niestety nie posiada bluetooth, więc muszę to zrobić po WiFi, o ile to możliwe. Podobno potrzebny jest do tego program w Java który pomaga zrobić hotspot i program który udostępnia GPS.
    Zna ktoś te programy, lub może wie jak rozwiązać ten problem w inny sposób? Jak skonfigurować takie połączenie?
    Szukałem na polskich stronach, ale nie mogę znaleźć.
    NA zagranicznych tez nic nie znalazłem które by działało.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 28  
    Java ma ograniczone możliwości ingerencji w system operacyjny i sprzęt telefonu, coś takiego jest zwyczajnie niewykonalne.
  • Poziom 15  
    Nie tracę nadziei. W Javie jest wiele ciekawych aplikacji. np. ta udostępnia przez bluetooth. a ja potrzebuje jakimś sposobem zrobić to przez wifi : http://blog.4zal.net/2009/06/19/telefon-gps-i-linux/

Może da się w jakiś inny sposób?
    Mam zewnętrzny moduł GPS NAVIBE GB735 komunikujący się przez bluetooth. Chodzi o wiele lepiej niż komórkowy w SE Elm. Używałem go jako zamiennik w nawigacji napisanej w Javie GPSMid i WeTravel. Niestety te programy nie są zbyt dokładne i aktualne. Nie wiem czy może się łączyć z moim tabletem przez USB które posiada, bo to chyba tylko złącze do ładowania. Może dało by się podłączyć go bezpośrednio?