Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

szukam wzmacniacza samochodowego

23 Paź 2015 10:49 1176 16
  • Poziom 4  
    Witam szukam wzmacniacza samochodowego do głośnika: Crunch 700 Watts RMS, 1400 Watts REAK (GP15 D4 DVC 4 Ohms).
  • Poziom 16  
    a to ma być wzmacniacz tylko do głośników znajdujących się w samochodzie czy to jakiejś tuby lub subwoofera?

Moderowany przez ANUBIS:

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.
    3.1.13. Dbaj o poprawność językową, zachowuj zasady netykiety. Nie wysyłaj wiadomości, które ciężko jest przeczytać i zrozumieć co druga strona miała tak naprawdę na myśli.

• Poziom 4  
    Tylko do tuby.
  • Poziom 16  
    wystarczy ci wzmacniacz 2x150w z mostkowa niem na 1x300w i będzie śmigać jak należy. mam taki sam u siebie i działa jak się patrzy nie pamiętam tylko firmy i jego modelu

Moderowany przez ANUBIS:

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

• Poziom 23  
    Boryc2014 napisał:
    wystarczy ci wzmacniacz 2x150w z mostkowa niem na 1x300w i będzie śmigać jak należy. Mam taki sam u siebie i działa jak się patrzy nie pamiętam tylko firmy i jego modelu.

Boryc, co Ty za głupoty wypisujesz? 300W RMS do 700? Może zanim napiszesz głupotę i źle doradzisz komuś poczytaj fq? Głośnik potrzebuje co najmniej 800rms żeby pokazał pazur, mono najlepiej.
  • Poziom 4  
    To szukać wzmacniacza 800 watts rms, a z jakieś firmy byś mi polecił bo głośnik jest z cruncha i nwm fajnie by było jakbym miał też z cruncha czy byle by miał te 800 wat I będzie baja?
  • Poziom 23  
    Ogólnie to kiepska impedencja.4 ohmy i 800rms ?:-/ Monoblok będzie raczej drogi,najtaniej bedzie znaleść mocną 2 kanałówkę np emphaser lub jak ja mialem phenix gold moglby być też eton.Musisz poszukać ale tanio nie będzie.Do tego dochodzi prąd i kable.
  • Poziom 4  
    Ok, dzięki to będę szukał.
  • Poziom 32  
    bambino_81 napisał:
    300W RMS do 700?

Jaki to jest problem? Przecież moc podana na głośniku to wartość jaką może przyjąć zanim ulegnie uszkodzeniu.

bambino_81 napisał:
    Może zanim napiszesz głupotę i źle doradzisz komuś poczytaj fq?

I co jest w nim napisane (mowa o FAQ Nazara)? Że wzmacniacz może ulec uszkodzeniu przez zbyt duże obciążenie - za niska impedancja głośnika.

bambino_81 napisał:
    Głośnik potrzebuje co najmniej 800rms żeby pokazał pazur, mono najlepiej.

Wzmacniacz 800W do głośnika 700W... to jest dopiero porada. Może, żeby lepiej go nasterował? Już widzę jak po odkręceniu gain cały układ drgający wylatuje z kosza.
  • Poziom 26  
    Przestań i Ty... Wylatuje z kosza ? Dobre sobie. Poszukaj np. RF 800.2, czy też 700s, Eton PA5002, SS 10002.
  • Poziom 23  
    Lukson napisał:
    bambino_81 napisał:
    300W RMS do 700?

Jaki to jest problem? Przecież moc podana na głośniku to wartość jaką może przyjąć zanim ulegnie uszkodzeniu.

bambino_81 napisał:
    Może zanim napiszesz głupotę i źle doradzisz komuś poczytaj fq?

I co jest w nim napisane (mowa o FAQ Nazara)? Że wzmacniacz może ulec uszkodzeniu przez zbyt duże obciążenie - za niska impedancja głośnika.

bambino_81 napisał:
    Głośnik potrzebuje co najmniej 800rms żeby pokazał pazur, mono najlepiej.

Wzmacniacz 800W do głośnika 700W... to jest dopiero porada. Może, żeby lepiej go nasterował? Już widzę jak po odkręceniu gain cały układ drgający wylatuje z
    kosza.

Witam.Zanim zaczniesz swoje teorie może popraktykujesz?Podłaczałeś kiedys głośnik 700rms do wzmacniacza 300rms?Odsłuchaj,potem podłącz do 800rms,jak nie usłyszysz różnicy to nie usłyszysz przelatującego samolotu obok siebie.Przecież różnica jest kolosalna a żeby głośnik wykorzystać musi dostać 800rms najmniej.Jeżeli nie masz pojęcia o czymś nie pisz głupot bo potem tak jest że kupują głośniki po 1000rms i napędzają blaupunktem 225rms na mostku.Pytanie potem na forum czemu jest słaby bas?Teoretyków jak zawsze jest 95% a praktyków 5%.Podłączałem pod oriona Hcca 15,2-4 różne wzmacniacze i myślisz czemu najlepiej grał pod orionem 2500D który ma zmierzoną moc 2914rms?A nie pod wzmacniaczem 1500rms?Odpowiedz sobie na te pytanie może wtedy dojdziesz do swojego błędu.Najczęstrzym paleniem się głośników i wzmacniaczy to brak prądu,przester z tego się własnie bierze.

Dodano po 2 [godziny] 13 [minuty]:

Mogę polecić etona 1200D,jest na portalu aukcyjnym myślę za dobre pieniądze a i moc nie oszukana,
  • Poziom 26  
    A czy wzmacniacz oddaje non stop pełną moc ? Czy może przy jakiejś częstotliwości ? Przy jakimś wysterowaniu, ustawieniu czułości ? Jeśli radio ma max 4 V na wyjściu RCA, wzmacniacz np. zakres od 5 V i skręcisz na minimum, odda pełną moc ?
  • Poziom 10  
    Koledzy .. Crunch GP15 D4 DVC 4 Ohm to przede wszystkim konstrukcja dwucewkowa 2x 4 Ohm, więc polecanie dwukanałówki do tego suba jest pomyłką.
    Tylko monoblok z dobrym zapasem mocy, minimum 2 Ohm, ale jak będzie stabilny do 1 Ohm też nie zaszkodzi.
    Zbyt małej mocy wzmacniacze to złe rozwiązanie. Przy nominalnej mocy prawie nie ruszają głośnika, ale go skutecznie grzeją. Przy próbie zwiększenia wszystkiego - tu zaczyna się kręcenia wszystkiego na maxa - gain, Bassboost +12dB LPF na maxa - zaczynają się zniekształcenia i prąd stały i cewka głośnika mówi bye, bye !
    A potem pytanie - takim słabym wzmacniaczem spaliłem TAKI głośnik ?? niemożliwe...
    a jednak.

Dodano po 8 [minuty]:

Już widzę jak po odkręceniu gain cały układ drgający wylatuje z kosza.

GAIN to potencjometr do ustawienia czułości wzmacniacza względem źródła a nie pokrętło do odkręcania. Od ustawiania głośności jest potencjometr VOLUME w radiu.

Osobiście jestem zwolennikiem mocniejszego wzmacniacza niż subwoofer. Oczywiście nie 5 razy, to nie ma sensu, ale razy 2 - spokojnie. Będzie pracował w zakresie 20-40 % swojej mocy, bez wysiłku na na najmniejszych zniekształceniach.

Dlaczeoo nie słabszy pisałem powyżej.
  • Poziom 23  
    Mój błąd, źle popatrzyłem, faktycznie 2x4 ohma.
  • Poziom 10  
    Czyli potrzebujemy 700 W RMS przy 2 Ohm... czyli chyba Crunch GPX2200.1D się nada ?
    No i może być tez RF z serii Power T500-1bdCP ale to już nie w tej cenie :-)
  • Poziom 23  
    Da się z tym że nie wiadomo ile w rzeczywistości ma rmsu. Papier wszystko przyjmie. A przy RF sytuacja jest klarowna.
  • Poziom 10  
    Zgadza się. RFy mają uczciwe parametry według normy CEA-2006. Parę jeszcze amerykańskich marek podaje uczciwe parametry - oprócz RFa - Kicker, Zapco, ale wiele innych to licytacja, kto da więcej.
    Crunch sprzedawany na Europę to inne modele niż na USA. Moce są w miarę realne, można zobaczyć testy innych modeli. Poza tym wartość bezpieczników też mówi swoje - 120 A to już sporo.