Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo y50-70 - Bledy isdone.dll unarc.dll i CRC

23 Paź 2015 11:53 1191 7
  • Poziom 6  
    Witam w moim świeżo zakupionym laptopie (lenovo y50-70 i5 8gb ram gtx960m) od wczoraj przy instalacji jakiejkolwiek gry wyskakują błędy CRC isdone.dll unarc.dll (-7 i -12). W związku iż laptop nie posiada napędu optycznego postanowiłem ściągnąć gta5 i zarejestrować go wykupionym kodem.

Co do rzeczy które wyczytałem na necie:
    1: ściągnąłem te 2 pliczki (isdone.dll i unarc.dll) i wkleiłem do system32 i sysWOW64. Chciałem także przejść na w10 (w nadziei ze nowy system naprawi błędy) ale podczas instalacji windows update wywalił błąd
    2: przywróciłem system do stanu początkowego za pomocą guzika onekey recovery. Gdy już to zrobiłem postanowiłem że od razu przejdę na 10. Windows update znalazł 157 aktualizacji które nie chciały się pobrać (stało na 0%).
    Przeglądarka IE co chwile się crashuje podczas wczytywania nowej strony. Google chrome nie da się zainstalować (błąd podczas rozpakowywania).

Próbowałem już chyba wszystkiego programami fixer dll ccleaner. Nie wiem co to może być ale po wyczytaniu paru wątków na forum obawiam się ze RAM. Memtestu co prawda nie robiłem bo praca i te sprawy ale dzisiaj na noc zapuszczę i dam znać.

Jeszcze jedna sprawa: laptop byl kupowany w xkom jakieś 2tyg temu. Czy jeśli zaniosę im go to naprawia mi to w ramach gwarancji? Mam wykupiona w razie czego tez gwarancje rozszerzona w ucare.
  • Spec od komputerów
    Zgaduje, ze wszystkie gry to pirackie wersje?

W kazdym razie po wpisaniu w google: isdone.dll unarc.dll
    rozwiazanie problemu masz juz na pierwszej stronie z wynikami. Wystarczy przeczytac i wykonac.
  • Poziom 6  
    Speedy9: jak bede w domu to dam znac co z tego wyszlo.

kolobos: O ile uwazasz ze sciagniecie gry z social club i zarejestrowanie jej za pomoca kodu ktory wykupilem na fabrykakluczy to pirat to owszem masz racje :d problem pojawia sie rowniez podczas instalacji innych programow.
    A tobie radzilbym sie nauczyc czytac ze zrozumiem. Pisalem ze czytalem to wszystko + nawet filmiki na yt ogladalem. Nic nie pomoglo.
  • Poziom 6  
    Mam dokladnie tak amo ustawione. Dziwi mnie tylko czemu po przywroceniu systemu do stanu poczatkowego blad nadal wystepuje.
  • Poziom 6  
    bardzo proszę o to screeny z programu crystal

kolobos: bardzo Cię przepraszam nie doczytałem trochę. Tak problem również pojawia się przy instalacji gothica3

Wracając do tematu. Nie wiem czy to będzie miało jakiś związek z problemem ale przy rozpakowywaniu programu crystal system pytał mnie czym ma rozpakować pliki (eksplorator windows, winrar) wcześniej czegoś takiego nie miałem

EDIT@: podczas aktualizacji systemu oraz oglądania filmiku na youtube wyskoczył bluescreen z błędem "page fault in nonpaged area ntfs.sys"
    z tego co skojarzyłem jest to coś z systemem plików. Laptop przy bluescreenie "buczał" ale mimo to poczekałem na zebranie danych.

EDIT2@: chciałbym przeprowadzić memtest nabotowalnym pendrive'ie. Pendrive mam już do tego przygotowany ale czytałem że zaleca się puszczenie go na 1 kości pamięci RAM. Więc pytanko czy taki test miałby sens skoro mam 2 kości (2x 4 gb)? Jak mówiłem laptop mam na gwarancji i nie chce ingerować w wnętrzności :)