Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

asber LABP - 300 - Zbyt długie nagrzewanie wody / regulacja termostatu

23 Paź 2015 12:33 552 2
  • Poziom 23  
    Witam,
    znajomi dostali w prezencie do nowootwartego przedszkola zmywarko-wyparzarkę asber LABP-300. Po podłączeniu w ogóle nie działała. Chcę im pomóc. Urządzenie to nie posiada instrukcji obsługi. Nie mogę też znaleźć jej w internecie. Zdjąłem przednią osłonę i zbadałem grzałkę (jest OK). Wewnątrz znajduje sie oś od pokrętłą regulacji (pokrętła nie ma i chyba nie powinno być. Ustawia pewnie serwis). Regulacja ustawiona była max w prawo i wtedy w ogóle nie załączała się grzałka. Przestawiłem regulator o 180 st. w lewo i po włączeniu i nabraniu odpowiedniej ilości wody grzałka się załącza. Grzeje wodę , wykonuje płukanie przez obrotowe dysze.
    NIE JESTEM JEDNAK PEWNY CO DO USTAWIENIA TEGO POKRĘTŁĄ. TO PEWNIE REGULACJA TERMOSTATU I NIE CHCĘ CZEGOŚ ZEPSUĆ.Woda nagrzewa się ok 20-30 minut. To chyba zbyt długo. Bardzo prosze o jakąś poradę jak ustawić tą regulację i jak długo może grzać się ta woda.

Pozdrawiam
  • Poziom 42  
    Daj więcej informacji. Zdjęcia obowiązkowe!
    Czy są jakieś programy mycia/wyparzania?
    Jeżeli jest to urządzenie jakie mam na myśli, to jest dużo bardziej skomplikowane niż Ci się wydaje. Ten "regulator" to pewnie tylko termostat zabezpieczający przed przegrzaniem.
  • Poziom 23  
    Porobię zdjęcia. Będę u kolegi w poniedziałek. Na zewnątrz z przodu jest panel sterowniczy, na którym jest po lewej stronie pomarańczowy włącznik główny (podświetlany),po prawej stronie pokrętło wyboru pracy od 60 d0 180 sek i zapalająca się po jego przekręceniu pomarańczowa okrągła kontrolka. Jest też zielona kontrolka (przy głównym włączniku) , która po włączeniu maszyny jest wygaszona a później w miarę nagrzewania się wody rozświetla się coraz bardziej.
    Całą maszyna wykonana jest z blachy nierdzewnej. Nie posiada pompy do wypompowania wody.
    Ps. dzięki za zainteresowanie moim problemem. Pozdrawiam