Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka bosch srv53m03eu nie rozpuszcza tabletki

mpkoralik 23 Paź 2015 13:56 1077 2
  • #1 23 Paź 2015 13:56
    mpkoralik
    Poziom 1  

Witam,
    Moja zmywarka po kilku latach bezawaryjnej pracy odmówiła posłuszeństwa. Bardzo długo trwał cykl, nie rozpuszczała do końca tabletki, a naczynia cały czas były brudne. Dzięki tematom na elektrodzie dowiedziałem się że warto wyczyścić płaszcz wodny z hydrostatem, rzeczywiście wszystko to było nieźle zanieczyszczone. Zadowolony z wyników pracy skręciłem wszystko i zrobiłem próbę bez naczyń, płaszcz wodny zaczął się napełniać, pióra w zmywarce hałasowały, góra zmywarki była ciepła. Po ok 2-3 godzi. usłyszałem dźwięk kończący prace więc stwierdziłem że mi się udało. Zapakowana naczyniami i zrobiłem test nr 2. W temp.35 stopni zmywarka pracowała prawidłowo przez cały cykl do samego końca. Zapakowałem zmywarkę w zabudowę kuchni i zamknąłem temat. Kolejne mycie było ok, a trzecie znowu mnie zaniepokoiło. W połowie cyklu słychać było stukanie (może to jakiś mikroprzełącznik), mycie wydłużyło się do 5 godz., tabletka znów się nie rozpuściła, a po otwarciu drzwiczek nie buchnęła mi gorąca para. I moje pomysły na własna naprawę zmywarki już mi się skończyły. Może wiecie co może być uszkodzone, co warto jeszcze sprawdzić? Za wszystkie podpowiedzi z góry dzięki.

• #2 23 Paź 2015 15:09
    borken007
    Poziom 18  

Wyczysc jeszcze raz plaszcz wodny i sprawdz dokladnie hydrostat jak i sama komore hydrostatu.

Dodano po 5 [minuty]:

A i sprawdz tez droznosc pompy odplywowej.

• #3 23 Paź 2015 19:34
    zibi1971
    Poziom 29  

Witam
    Do sprawdzenia układ grzania- grzałka, przekaźnik, czujnik temperatury

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME