Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung scx-5737FW - Po włączeniu pojawia się please wait i dalej nic

23 Paź 2015 16:14 1803 7
  • Poziom 16  
    Witam serdecznie,

Problem z drukarką Samsung scx-5737 FW po włączeniu pojawia się napis proszę czekać i tak cały czas (nic się nie zmienia).
    Nic się nie uruchamia nawet na sekundę poza włączonym wyświetlaczem z napisem plaese wait, nie ma dźwięku silnika, piec zimny.

Jakieś pomysły?

Pozdrawiam
    Michał
  • Specjalista - kserokopiarki
    W środku do płyty głównej podpięty jest mały pendrive najprawdopodobniej 4GB. Spróbuj go zastąpić innym, (nie większym niż 8GB) z tym, że może się od razu uszkodzić (pendrive), tzn jego pamięć zostanie zmniejszona do kilkuset KB.
    pozdrawiam horse
  • Poziom 16  
    Po wymianie zadziałała, skopiowała. Jednak po ponownym uruchomieniu problem się ponowił. Jest to samo.
  • Poziom 11  
    Witam mam identyczny problem z Drukarka SCX-5737 działa za każdym razem jak sformatuję Pendriva do ponownego właczenia .
    Na pendrivie są 3 partycje jedna widoczna 370mb i 2 ukryte wygląda jak by drukarka zapisywała jakiś błąd i po ponownym właczeniu już blokowała się. Jak by ktoś miał pomysł jak podejść do problemu technicznie proszę pisać firmware już wgrałem ale dostepna jest tylko jedna versja.
    Jeszcze zamierzam przejrzeć zasilacz ale skoro po włożeniu czystego pendriva drukarka działa 5 dni bez wyłączania i nie ma żadnych problemów to nie wiem czy jest sens szukać sprzętowej usterki.
  • Poziom 3  
    Witaj,

Możesz podesłać ten firmware na maila pwachnik(malpa)gmail.com.
    U mnie jest problem z instalacją. Nie widać jej w sieci. Może zmiana firmwaru pomoże a nigdzie nie mogę go na sieci znaleźć.

dzięki
  • Poziom 13  
    Hej,
    mam dokładnie ten sam problem co autor. Drukarka podczas inicjalizacji pokazuje tylko komunika Please Wait. Podmieniłem w drukarce ten wewnętrzny USB stick na inny czysty sformatowany na FAT i teoretycznie pomogło. Tj drukarka startuje ale po chwili się wyłącza i proces się powtarza - nie można nic skanować-kserować. Oryginalna pamięć USB ma 4 partycje, ale żadnej nie mogę sformatować. Czy jest jakiś sposób na ożywienie urządzenia?
  • Poziom 13  
    Witam potrzebuje firmware do SCX-5737FW
  • Poziom 1  
    Czy udało się jakoś rozwiązać powyższy problem z uruchamianiem tej drukarki mam na swojej to samo :(