Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki amplituner do Pylon Audio Pearl 25?

Figaro55555 23 Oct 2015 16:27 3669 4
 • #1
  Figaro55555
  Level 1  
  Witam
  Posiadam kolumny Pylon Audio Pearl 25-moc muzyczna 150 W, moc znamionowa 95 W. Chcę kupić amplituner do 2500 zł, który będzie miał najlepszą zgodność z tymi parametrami; dokładniej mówiąc żeby nie był za mocny ani za słaby w stosunku do kolumn.Głównie do słuchania muzyki i sieciowy. Do tej pory słucham na Denon 1306 i jest ok tylko tam niema zgodności impedancji aż strach podgłosić bardziej, muzyka jest ciepła i właśnie o taką mi chodzi. Jeszcze raz podkreślam nie za słaby i nie za mocny i sieciowy.
  Dzięki za odpowiedzi
 • #2
  k52
  Level 32  
  Parametry mocy to jedno, pasmo nie istotne, ważna jest też oporność, ale jak wydajny wzmacniacz to nawet 3 ohmowe nagłośni dobrze.
  Ważniejsze jest jak takie kolumny brzmią ze wzmacniaczem! Z czym słuchałeś tych kolumn że zdecydowałeś je kupić? Jakiego brzmienia oczekujesz? Ja wybrałbym coś detalicznie i dynamicznie grającego, CA, Yamaha, Nad ?
  Chociaż przeciętne kolumny za 1500 a wzmacniacz za 2500, to dziwne proporcje zakupów.
 • #3
  k52
  Level 32  
  Figaro55555 wrote:

  Do tej pory słucham na Denon 1306 i jest ok tylko tam niema zgodności impedancji aż strach podgłosić bardziej, muzyka jest ciepła i właśnie o taką mi chodzi.

  Widzę że dopisałeś potem jeszcze parę informacji, 3 razy ;) .
  Fakt na tym Denonie jest chyba napisane z tyłu głośniki od 8 ohm.
  Denon był bardzo uczciwy wobec klientów i może nie chciał ryzykować krytyki, że jak ktoś podepnie np. 4 ohmowe kolumny będzie to grało gorzej- brak niskich tonów.
  Piszę uczciwy, bo teraz jest sporo amplitunerów kinowych które mają łączny pobór z sieci dużo niższy niż twój, a nie boją się napisać kolumny od 4, czy 6 ohm ;), tu woleli być uczciwsi.
  Naprawdę ten amplituner 1306 w ustawieniach neutralnych jest tak ciepły, wcześniej też taki był, czy to te kolumny? Dla mnie 25 są właśnie takie trochę ciepłe, niezbyt dokładne w górnym paśmie.
  Chyba wiesz że kolumny nie są stałe w impedancji, tylko mają zmienna charakterystykę, kiedy ma iść np. niski bas kolumny schodzą do 6, a częściej 4 ohmów czasem niżej ( i wtedy jest zapotrzebowanie na prąd). Dlatego też wzmacniacz nie tyle powinien mieć nie wiadomo jaką moc, ale pokrycie w wydajności, mocnym trafie. Moc wzmacniacza przy 4 ohm powinna iść sporo w górę względem 8Ω. Skoro wzmacniacz ma ok. 60W przy 8 ohm ( realnie jest zazwyczaj więcej) to zwykle powinien mieć koło 100W, lub wyżej przy 4 ohm
  Jeśli ma być głębia i przyjemne nie męczące brzmienie sugerowałbym posłuchać, lub chociaż poczytać coś o Nad 326, Rotel RA-10, Denon 720, Xindak Ra-06. Jak coś o dokładniejszej górze górze to Cambridge audio azur 651, Marantz 6005.
 • #4
  buczo11
  Level 28  
  Witam!
  Posłuchaj tych kolumn z Yamaha R-N500-to zestawienie może przypaść do gustu.
 • #5
  k52
  Level 32  
  Jak jednak sieciowe, to przy tym budżecie polecam znacznie lepsze jakościowo i z większymi możliwościami modele Yamaha rn602, Onkyo tx8150, jednak co do ich ciepłego brzmienia mam mieszane uczucia.