Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta sieciowa Gigabyte - kod 37

23 Paź 2015 18:13 729 9
  • Poziom 7  
    Problem wygląda następująco: Korzystam aktualnie z internetu akademickiego, nie jest to demon szybkości, ale w odróżnieniu od moich współlokatorów tracę masę pakietów, a pingi potrafią skakać do kilku tysięcy ms. Zacząłem podejrzewać problemy z zintegrowaną kartą sieciową, gdyż żeby w ogóle internet działał musiałem zmienić link speed na 10Mbps half duplex.

Po sprawdzeniu innego kabla i innego gniazdka sieciowego (problem nie zniknął), postanowiłem zakupić nową kartę sieciową. Instalacja sterowników z płytki i niespodziewajka - kod 37. Szukałem rozwiązań za pomocą wujka, lecz do tej pory wszystkie zawodziły. Sterowniki z internetu również nie pomogły.

Dodam również fakt, że próbowałem zaktualizować sterowniki do karty zintegrowanej, myśląc, że to poprawi jakość łącza. Sterowniki ze strony producenta płyty - gigabyte, a kod 37 wyrzuciło, musiałem przywracać system, żeby w ogóle móc korzystać z internetu. Dlatego zaczynam mieć wrażenie, że to trochę głębszy problem niż mi się na początku wydawało, a dział będzie nieadekwatny do samej przyczyny.

Windows XP 32bit SP3
    Karta sieciowa (nowa):
    PCI\VEN_13F0&DEV_0200&SUBSYS_82131043&REV_31
    PCI\VEN_13F0&DEV_0200&SUBSYS_82131043
    PCI\VEN_13F0&DEV_0200&CC_020000
    PCI\VEN_13F0&DEV_0200&CC_0200

Według Everesta i Menadżera urządzeń jest to IC Plus IP100
  • Poziom 7  
    Karta sieciowa Gigabyte - kod 37

Dziękuję za szybką odpowiedź, ale to niestety nie pomogło.
  • Poziom 7  
    Karta widoczna jest jako Asus, dopiero po zainstalowaniu sterowników tejże firmy. Nawet gdy w Menadżerze pokazuje Asusa, to Everest wyświetla IC Plus IP100. Po odinstalowaniu urządzenia i ponownym wykryciu przez kreator sprzętu wyświetla IC Plus, a nie Asusa (nie powinno być całkowicie bez nazwy? Kontroler Ethernet?)

W każdym razie oba sterowniki zawiodły i zaczynam mieć wątpliwości czy to na pewno wina jest po ich stronie.
  • Poziom 43  
    Kartę masz jak przetestować w innym komputerze? Nówka?
    Zasilasz całość sprawdzonym PSU?
  • Poziom 7  
    Aktualnie nie mam możliwości przetestowania karty na innym komputerze.
    Pół roku temu miałem inną sieciówkę na której występował ten problem, była leciwa już, więc wtedy zakupiłem tą, którą posiadam aktualnie, wtedy mi nie była potrzebna, aż tak bardzo, dlatego nie przywiązywałem do tego większej uwagi i zostawiłem ją w kącie. Teraz chciałem ją uruchomić i sprawdzić jak internet będzie śmigać na niej i jak się można domyślić od tamtego czasu nic się nie zmieniło - kod 37 dalej występuje.

Zastanawia mnie tylko dlaczego na zintegrowanej karcie błąd również występuje, pomimo sterowników producenta MOBO.

Zasilacz mam niezmieniony od 6 lat, opinie różne - modecom feel III 400W.

Nie wiem czy to może mieć jakiś związek z tą sprawą, ale wspomnę, że posiadam procek intela E5200, kiedyś się ładnie kręcił, ale jak próbowałem ostatnio ponownie go podkręcić, żeby mi grafiki nie ograniczał, to po zapisaniu zmian w BIOSIE i zresetowaniu komputera, resetowało ustawienia do domyślnych i procesor zostawał na standardowym taktowaniu czyli 2,5ghz.
  • Poziom 43  
    Zasilanie to podstawa, a z tego co napisałeś, "dziadek" feel w coraz słabszej formie. Na pewno w niczym nam tu nie "pomaga"... do podmianki na konkret na próbę (jeśli do tej pory nie napsocił).
  • Poziom 7  
    Trochę przez noc się pobawiłem i doszedłem do źródła problemu.
    Wina leży po stronie windowsa, mam 2 systemy na dysku, na drugim systemie sterowniki instalują się poprawnie i wszystko śmiga jak należy. Niestety zależy mi na korzystaniu z aktualnego, bo tamten jest całkowicie czysty i doprowadzenie go do stanu używalności przy tym internecie zajmie tydzień.

Pamiętam, że kiedyś miałem problemy z Menadżerem urządzeń - nie chciał się odpalić i ściągałem jakiś plik systemowy odwołujący się do sterowników, może to ma jakiś związek ze sprawą.

Będę wdzięczny za wszelkie propozycje rozwiązania i ewentualne przeniesienie tematu do innego działu jeśli tutaj się nie kwalifikuje po zawężeniu poszukiwań do samego systemu.
  • Poziom 43  
    wojtekz91 napisał:
    na drugim systemie sterowniki instalują się poprawnie i wszystko śmiga jak należy.

Wynika z tego, że jest bałagan w rejestrze.
    Skoro na "czystym" systemie wszystko jest ok, weź też pod uwagę, że problem może robić jakiś soft, który pracuje równolegle / jest powodem "bałaganu".