Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TEAC BX 500 - opłaca się?

dawid_d4 23 Paź 2015 23:19 612 3
  • #1 23 Paź 2015 23:19
    dawid_d4
    Poziom 12  

Witam. Zastanawiam się nad kupnem wzmacniacza TEAC BX 500. To wzmacniacz tranzystorowy, na ukladzie scalonym czy jeszcze inny? Nie znam się na tym za bardzo, ale wiem, że nie chcę wzmacniacza na układzie scalonym. Klasyczny tranzystorowy lub nawet na tranzystorach germanowych. Znalazlem informację, że ma 55w na kanał przy 8 ohm, ale nie wiem czy to nie muzyczna/maksymalna (nic nie warty parametr). Ile może mieć mocy rms? Mam parę szerokopasmowych Telefunkenów z lat 60' w open baffle. Mam nadzieję, że nie będzie mi zbytnio szumieć. Najbardziej zależy mi na przestrzenności w stereo. Mam wzmacniacz Akai am2200 i naprawdę zadowala mnie swoim stereo, ale szumi jak diabli. Cena za tego TEAC'a wzmak to 300zł. Jak szukalem na allegro i ebay to porównywalnie. Proszę tylko nie proponować innych wzmacniaczy, bo chcę się dowiedzieć czegoś o tym konkretnym. Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję kolegom za pomoc!!

0 3
  • #3 30 Paź 2015 08:04
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

dawid_d4 napisał:
    lub nawet na tranzystorach germanowych.
    Nasłuchałeś się głupstw. German nadaje się co najwyżej do efektów do gitary. Czemu? Bo złącze germanowe ma inną charakterystykę niż krzemowe i nieco inaczej przesterowuje sygnał. German na stopniu końcowym jest zbędny. Jeżeli już chcesz czegoś dobrze brzmiącego, to kup lampę.

0