Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux EKF 3200 - przepływowy ekspres do kawy.

stendeck 23 Paź 2015 23:49 717 2
  • #1 23 Paź 2015 23:49
    stendeck
    Poziom 9  

Dobry wieczór,

Mam dwa pytania związane z wymienionym w temacie ekspresem do kawy. Pierwsze dotyczy tajemniczej części, którą znalazłem wewnątrz obudowy po rozkręceniu. A rozkręciłem go po efektownym miniwybuchu, którego skutkiem było wylanie całej wody ze zbiornika. Przyczyną - obstawiam to na 99% - był kamień. Mea culpa - ekspres był rzadko odkamieniany. Jutro mam zamiar zająć się gruntownym odkamienieniem grzałki przepływowej.
    Pytanie nr 1 dotyczy części, którą załączam na zdjęciu. Ją i sprężynę (wchodzącą w rurkę doprowadzającą wodę do grzałki) znalazłem poza pierwotnymi miejscami działania. Sprężyna wchodzi w rurkę, ale w co wchodzi ta część? Podejrzewam, że jest to zawór, który umieszczony na wejściu do grzałki mający ma na celu zatrzymanie wody na czas jej ogrzania i wyprowadzenia poza obieg. Ale tylko podejrzewam i prosiłbym o potwierdzenie lub podpowiedź.
    Druga sprawa - smar silikonowy. Staram się 'wysmarowanych' miejsc nie ruszać, ale gdybym jednak go potrzebował, to pytanie czy jest jakiś niespecjalistyczny zamiennik (znalazłem takowe pod nazwą smar silikonowy do ekspresów - całkiem drogi specyfik). Czy można go zatem zastąpić innym smarem niekoniecznie mającym w nazwie "smar silikonowy do ekspresów"? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i podpowiedzi.
    Pozdrawiam,
    Stendeck

0 2
  • Pomocny post
    #2 24 Paź 2015 00:51
    nioop

Specjalista AGD

Dokładnie tak jak piszesz, jest to zaworek z tym, że działa on za zasadzie blokowania przepływu w jedną strone..
    Trzeba go wsunąc do wężyka w taki sposób by blokował powrót wody do zbiornika a przepuszczał w stronę grzałki - Mozna to sprawdzić dmuchająć w wężyk ( zaworek ten nie jest idealnie szczelny ale będzie czuć wyraźny opór w jedną stronę )

Pasta silikonowa ? Chodzi o pastę np pod termostatem ? Najtaniej jest kupić pastę termoprzewodzącą do procesorów komputera , koszt 1-2 zł na portalach aukcyjnych..
    Jednak w takim urządzeniu jak ekspres przelewowy osobiście uważam, że bez niej sprzęt będzie równie dobrze działał.. Zwykły termostat nie jest aż tak czuły by wymagał tak dokładnego przewodzenia ciepła jak np czujnik NTC..

0
  • #3 25 Paź 2015 19:45
    stendeck
    Poziom 9  

Wielkie dzięki za podpowiedzi. Ekspres już odkamieniony i złożony. Działa w dawno nie widziany sposób.
    Miałem takie podejrzenie - sądząc po konsystencji - że musi to być coś podobnego do pasty termoprzewodzącej na procesory. A jako że taką w domu mam, więc tam gdzie było jej trochę za mało - dałem odrobinę tu i tam.
    Dzięki raz jeszcze za pomoc. Temat zamykam.

1