Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Re:Zmywarka Bosch skt 5102 - Nie grzeje wody.

januszo13 24 Paź 2015 17:53 753 3
  • #1 24 Paź 2015 17:53
    januszo13
    Poziom 9  

Zmywarka nie grzeje wody, grzałka dobra, na obudowie grzałki jest przełącznik który nie przełącza się i nie puszcza napięcia na grzałkę. Ręcznie przełącza, nie wiem co go wyzwala, czy po zamontowaniu ma być od razu w pozycji załącz czy dopiero później w trakcie pracy zmywarki załącza się. Przełącznk typu switch (krańcówka).

Dodano po 4 [godziny] 23 [minuty]:

Zdiagnozowany problem ale na razie nie rozwiązany, w obudowie grzałki jest membrana która pod wpływem ciśnienia wody załącza switcha który podaje napięcie na grzałkę. To nie działa. Zastanawiam się czy można ominąć ten przełącznik zasterować go ręcznie na stałe.

Dodano po 3 [godziny] 51 [minuty]:

Załączyłem przełącznik na stałe ale powstał drugi problem, zmywarka pobiera wode, grzeje a potem dolewa i wypuszcza przez cały czas

1 3
  • #2 24 Paź 2015 19:36
    nares
    Specjalista AGD

januszo13 napisał:
    Załączyłem przełącznik na stałe

Tego nie wolno robić, albowiem jest to wyłącznik ciśnieniowy, który nie pozwala na uruchomienie grzania, przy braku ciśnienia w układzie. Jeżeli ciśnienie w układzie jest za małe, to do sprawdzenia pompa myjąca.

0
  • #3 24 Paź 2015 20:51
    januszo13
    Poziom 9  

Wiem ciekawi mnie do czego jest trzeci przweód dochodzący do tego wyłącznika. Narazie rozebrałem grzałke i przeczyściłem membrane, miała dużo nalotu, może teraz zadziała. Jutro sprawdze

0
  • #4 26 Paź 2015 19:16
    januszo13
    Poziom 9  

Po czyszczeniu zmywarka pobiera wode i wypompowuje i tak w kółko, co dalej robić

0