Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool - Pralka Whirlpool AWE 2516- mały wyciek - jak zlokalizować

Archer2015 24 Paź 2015 12:44 2328 2
  • #1 24 Paź 2015 12:44
    Archer2015
    Poziom 2  

Witam,

Proszę o podpowiedzi, bardziej doświadczonych w temacie, walki z małym wyciekiem w Pralce Whirlpool AWE 2516 [wsad od góry].

Opis usterki:
    - podczas prania, pojawia się nie duży wyciek wody ze spodu pralki,
    - woda na kafelkach jest czysta bez proszku, podejrzewam że cieknie podczas płukania lub wirowania,
    - od dołu nic nie zaobserwowałem, połączenie czarny wężem z bębna na filtra zabrudzeń suche,
    - pralka nie była przeładowana, wsadem,
    - gumowy kołnierz, przeglądałem wydaje się być OK.

Proszę o podpowiedź gdzie szukać?
    1. Od góry z bardzo nie mam pomysłu jak dobrać się do niej? I gdzie szukać?

2. Plastikowej obudowy programatora, nie za bardzo jest jak ściągnąć, są tam 2 zaczepy, tylko nie za bardzo chce wyjść do góry - nie chciałem ciągnąc na siłę.

3. Pozioma uszczelka guma pomiędzy klapą a pralką, są torksy. Odkręcić je i co dalej dostane się do gumowego kołnierz, który sprawdziłem wygląda na cały [chyba że jak go całkiem ściągnę to cm do cm od światło? i spr czy nie ma jakiejś małej dziury?]

Jakieś pomysły, znawców temat:
    - gdzie szukać?
    - ewentualna podpowiedź, na co uważać by nie urwać :)?
    - a na koniec plastik z programatora jest ściągalny od góry, poprzez wciśnięcie tych 2 tylnych zaczepów? Czy środkowe - jedyne pokrętło sterujące do programów wcześniej ściągnąć, próbowałem nie za bardzo chciało się poddać, więc odpuściłem.

Proszę o pomoc

0 2
  • #3 04 Lip 2016 20:12
    Archer2015
    Poziom 2  

Usterka, banalna jak to zwykle bywa.
    Dokręcenie się przydało, było trochę luzu. To był jeden z powodów wycieku.
    Drugi to zawór doprowadzający, kropla do kropli i nazbierała się woda.
    Zwór pomimo zamkniętego położenia popuszczał i dodatkowo na śrubunku miał wyłamanie. Woda powoli sobie ciekła.
    Dzięki za pomoc.

1