Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 47LB5700 i Pioneer VSX-329 - brak dźwięku

kozlof 24 Paź 2015 16:02 1470 6
  • #1 24 Paź 2015 16:02
    kozlof
    Poziom 7  

Witam , mam problem z podłączeniem kina domowego marki pioneer model vsx - 329 i telewizora lg 47lb5700 zb , chciałem wszystko podłączyć kablem hdmi , ale średnio mam pojęcie jak . W amplitunerze hdmi podpiąłem kabel pod out , w tv jest ustawiony jako 3 kabel hdmi . W ustawieniach telewizora włączyłem opcje dźwięku ze źródła optycznego/hdmi . Po włączeniu amplitunera dźwięku z tv brak. , poprzełączałem wszystkie wyjścia i dalej nic , na opcji tv , sat i jeszcze jakiejś na wyświetlaczu miga mi hdmi i tyle , obok wyświetlacza chyba powinna zapalić mi się kontrolka że kabel jest aktywny ale też nic . Ktoś może potrafi temu zaradzić ? Jeśli chodzi o instrukcję to pioneer się nie postarał , dał ubogą i bez języka polskiego , z góry dziękuje za pomoc

0 6
  • Pomocny post
    #2 25 Paź 2015 01:44
    Polon_us
    Poziom 40  

Rozumiem, że kolega chce wykorzystać ARC -> Zwrotny kanał audio.

To, co kolega wykonał jest, mówiąc delikatnie, nieprawidłowe.

Także sugerowałbym:

W telewizorze kabel HDMI połączony do kina przełożyć do gniazda HDMI oznaczonego dodatkowo ARC - zwykle HDMI1.
    Proszę pamiętać, że wszelkie przełączenia wykonywać przy wyłączonych urządzeniach - wszystkich.

Ustawienia:

- w telewizorze - uaktywnić SimpLink i następnie w jego menu -> funkcję ARC
    - w wzmacniaczu uaktywnić funkcję -> HDMI setup -> ARC -> ustawić ON

Aby to wszystko działało, kabel HDMI łączący te urządzenia musi spełniać wymagania HDMI 1.4a lub lepiej.

Powodzenia :)

0
  • #3 29 Paź 2015 21:20
    kozlof
    Poziom 7  

Pomogło włączenie hdmi arc w amplitunerze, dla użytkowników tego modelu, menu amplitunera o dziwo nie wyświetli się na tv a jednie na małym ekranie amplitunera

0
  • #4 31 Paź 2015 16:11
    k52
    Poziom 32  

kozlof napisał:
    Witam , mam problem Jeśli chodzi o instrukcję to pioneer się nie postarał , dał ubogą i bez języka polskiego , z góry dziękuje za pomoc

Może nie kupiłeś u autoryzowanego dystrybutora? Bo ja widziałem i książkę w PL i płytę z instrukcją w pdf, w wyższym modelu!
    Model 329 jest wyjątkowo okrojony w funkcje i menu w porównaniu do lepiej wyposażonych i mocniejszych wersji menu i ustawienia są banalne! Spora część , lub chyba nawet całość jest do zrobienia na wyświetlaczu amplitunera, po uruchomieniu jakiejś opcji część idzie bodaj na tv, ale to kwestia grafiki i obrazków, niż nowych rzeczy.

0
  • #5 01 Lis 2015 13:04
    kozlof
    Poziom 7  

Niestety tego właśnie nie mam, w zasadzie już kolega wyżej pomógł rozwiązać problem, teraz jest nowy dotyczący tego że uruchamia się pomownie tv przy ppdgłaszaniu lub ściszaniu

0
  • #6 01 Lis 2015 16:03
    Polon_us
    Poziom 40  

W telewizorze niech kolega wypróbuje działanie opcji Power Sync. Ta opcja powinna być dostępna w ustawieniach SimpLink.

0
  • #7 07 Gru 2015 13:18
    andamira
    Poziom 9  

Nie chce zakładać kolejnego wątku dlatego swój problem opiszę tutaj. Wiem Pionieer 239 i DBP 170k budżetowe twory ale z ilością wejść optycznych to już chyba przesadzili jedno albo brak .

TV 55 LG z ARC
    blu BDP 170 k
    ampiltuner vsx 329
    dekoder kablówki vectra

połączyłem wszystko , zmieniając jednocześnie ustawienia na ARC

BDP <HDMI> z Ampilitunerem
    Amplituner <HDMI> z TV / hdmi ACR /
    Vectra <HDMI> z TV i opitk z Amplitunerem

Wszystko niby ok ale jest mały myk , amplituner odbiera sygnał DD z kablówki i wyswietla na panelu / nastawa sta/cabl/ Jednak kiedy uruchamiam BDP jest sygnał ale na panelu nie ma oznaczenia czy to DD czy inny sposób kodowania tak jakby był to sygnał mono . W czym może tkwić problem . Niestety BDP nie posiada wyjścia optycznego a amplituner ma tylko jedno wejście

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo