Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kombajn Claas - pompa wtryskowa Perkins4 dpa324 nie podaje paliwa na wtryski.

24 Paź 2015 18:20 3591 6
  • Poziom 2  
    Witam, mam problem z pompą wtryskową Perkinsa 4 dpa324 w kombajnie Claas nie podaje paliwa na wtryski podczas odpowietrzania z dolnej śrubki leci paliwo a z górnej ani kropli nawet po odkręceniu górnej pokrywy brak paliwa, wogóle się nie pokazuje, proszę o pomoc jaka to przyczyna?
  • Poziom 2  
    Witam gromleon w 99% masz rację pompę dałem do pompiarza wymienił uszczelnienia i pierścień w pompie,nie znam fachowej nazwy. koszt 370 zł ale dalej nie pali okazało się że pompka zasilająca przepuszczała więc kupiłem nową 200 zł ale żeby było ciekawiej nowa pompka nawet nie zassała paliwa z butelki na tym samym poziomie!!!więc spróbowałem zrobić to samo ze starą pompką zassała paliwo tylko jak opuści się butelkę poniżej 60 cm to już nie podaje .zastanawiam się czy nie dało by rady przerobić dopasować pompkę od c 360 bo kosztuje parę złoty a może wystarczyło by dorobić dystans i sworzeń w pompce?może ktoś ma jakiś patent??bo poco płacić 200 zł jak można kupi za 40 zł i wszędzie dostępne z góry dziękuje za podpowiedzi pozdrawiam!
  • Poziom 33  
    Hmm... wiem, że w tych kombajnach montują z powodu braku dobrych oryginalnych pompek zasilających pompki elektryczne w baku. Słyszałem o tym patencie wiele razy ale żadnych konkretów nie jestem w stanie podać. W każdym bądź razie te pompki zasilające to częsty problem.
  • Poziom 2  
    witam gromleon pomyślę nad twoim patentem tylko się zastanawiam jaki tam zastosować przekażnik aby się pracowała podczas rozruchu i pracy silnika?ewentualnie można zrobić na włącz-wyłącz na jakiś guzik?a tak poza tym masz mrze jakiś sposób żeby chłodnica się nie zabiła plewami kurzem?bo jak przejadę z 20 min to mam zatkaną chłodnicę i całą siatkę ochronną,temperatura wysoka i denerwujące że co parę min. omiatanie żeby temperatura spadła do 70 stopni
  • Poziom 33  
    Tam nie potrzeba do pompki jakiegoś super sterownika przecież napięcie masz po włożeniu kluczyka i wystarczy wyprowadzić przewód, a nawet dołożyć odpowiedni włącznik, obwód zabezpieczyć bezpiecznikiem, tylko uwaga taka pompka może mieć sporą wydajność i ciśnienie przewyższające parametry obecnej mechanicznej co za tym idzie zawór zwrotny przy pompie wtryskowej może nie poradzić sobie z zawracaniem takiego strumienia, dołożył bym drugi zawór zwrotny. Na chłodnicę patentu nie mam, przychodzi mi tylko do głowy mocna przeróbka w stylu nowych sprzętów choćby dominatora. Ale nie znam budowy starszych modeli i nie wiem na ile jest to proste i do wykonania w ogóle.
  • Poziom 2  
    witam już rozwiązałem problem z pompą wtryskową okazało się że pompka zasilająca się zacinała i raz podawała paliwo a raz nie a przyczyną był pęknięty tłumik który dmuchał spalinami na pompkę i ją uszkodził.ale po wymianie na nową i tak trzeba było odpalić kombajn na hol bo pompka nie podała paliwa na górną część pompy,pompiarz powiedział że tak się dzieje jak pompa jest szczelna.pozdrawiam